Wyglądasz bardzo młodo i chciałabyś to zmienić? Sprawdź nasze propozycje, jak to zrobić!

1. Make up. Chyba każda z nas wie, że makijaż może zdziałać cuda. Wystarczy kilka ruchów maskarą, pomadką lub pędzelkiem. Makijaż nie powinien być jednak zbyt mocny. Jeśli podkreślasz oczy, postaw na delikatniejszy odcień szminki i odwrotnie.

2. Zadbaj o stosowny ubiór. Dzieci zwykle ubierają się bardziej kolorowo, a na ich koszulkach widoczne są motywy z ulubionych kreskówek. Jeśli zależy Ci na doroślejszym wyglądzie, zrezygnuj z T-shirtów na rzecz koszul, żakietów i sukienek.

3. Obcasy. Szpilki, koturny, słupki… Wiele osób uważa, że są symbolem kobiecości! Z pewnością sprawią, że będziesz wyglądać poważniej, jednak naucz się najpierw w nich dobrze chodzić. Nie ma nic gorszego, niż widok dziewczyny, która na siłę usiłuje wyglądać bardziej dojrzale, a w rzeczywistości z każdym krokiem walczy o to, by się nie przewrócić.

4. Dbaj o siebie. To rzecz, którą powinien robić każdy z nas, a szczególnie dojrzała kobieta:)

5. Bądź odpowiedzialna. Nie tylko wygląd wpływa to, jak postrzegają nas inni. Nasze zachowanie również mówi o nas bardzo dużo. Pokaż więc, że można na Ciebie liczyć, a z pewnością inni zaczną Cię traktować bardziej dojrzale.

Czytaj także: Nie chcesz wyjść na dziecinną? Unikaj tych zachowań!

Warto wprowadzić powyższe porady w życie, jednak nie sprawią one, że od razu wszyscy zaczną nas traktować doroślej. Pamiętaj, że dla wielu osób nadal jesteś dzieckiem. Szczególnie dla rodziców, którym ciężko pogodzić się z faktem, że ich dziecko robi się coraz starsze 🙂

Macie inne pomysły co zrobić, żeby traktowano nas doroślej? Piszcie w komentarzach! 

Porozmawiajcie o tym na naszym forum!

Co zrobić, aby traktowano Cię doroślej?

Źródło tekstu: http://www.dlanastolatek.pl || Źródło zdjęć: http://favim.com

1 KOMENTARZ

  1. Przede wszystkim się nie pieścić ani nie formułować dziecinnie prostych zdań, dodatkowo bycie zakłopotanym i nieśmiałym to zmora, więcej pewności siebie i efekt gwarantowany 😀

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here