Źródło: Pinterest

Ćwiczysz, jesz zdrowo, a waga ani drgnie? Sprawdź, co możesz zrobić, żeby to zmienić.

Moda na szczupłe ciało sprawia, że wiele nastolatek zaczyna ćwiczyć i przechodzić na dietę. Często odchudzanie jest nieprzemyślane i wręcz szkodliwe dla zdrowia, dlatego należy podchodzić do tego ostrożnie i z głową. W żadnym wypadku nie należy się głodzić i przesadzać z treningami, bo można w ten sposób wyrządzić sobie wiele złego. Co jednak, jeśli odchudzamy się mądrze (albo tak nam się wydaje), a waga ani drgnie? Poniżej znajdziesz 3 sposoby możliwe przyczyny tej sytuacji.

Co zrobić, gdy waga stoi w miejscu?

#1. Jesz zbyt mało, ćwiczysz zbyt dużo

Tak, nie przewidziało Ci się. Jeśli Twój organizm otrzymuje zbyt mało kalorii, a na dodatek katujesz go morderczymi treningami, to zaczyna się on bronić, co powoduje efekt odwrotny do zamierzonego. Po prostu gromadzi zapasy tłuszczu ,,na czarną godzinę”, a Ty nie chudniesz.

#2. Spożywasz produkty pseudo ,,fit”

Kiedy podejmujemy decyzję o odchudzaniu, najczęściej decydujemy się również na zmianę diety. Odstawiamy słodycze (to super) i fast foody (bardzo dobrze), a w ich miejsce zaczynamy jeść ,,zdrowe” produkty. Cudzysłów jest tu wstawiony celowo, ponieważ często niektóre produkty są kaloryczne, choć wcale na takie nie wyglądają. Jogurty (szczególnie te pitne, ale nawet niektóre naturalne), owsianki, gotowe dania to tylko niektóre produkty, które mają w składzie mnóstwo cukru. Najlepiej jest gotować samemu i czytać etykiety.

#3. Problemy z tarczycą

Często nawet nie zdajemy sobie sprawy, że za naszymi dodatkowymi kilogramami stoją problemy zdrowotne. Właśnie dlatego należy się regularnie badać, bo przy pomocy odpowiednich leków można zapanować nad swoją wagą (patrz: Maffashion, Gigi Hadid, Agnieszka Włodarczyk czy Ola Kisio).

Czytaj także: 5 głównych błędów treningowych

Źródło zdjęć: http://favim.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj