Źródło: Pinterest

Twoi znajomi nie lubią Twojego chłopaka? Sprawdź, co możesz zrobić w tej sytuacji.

Niemal każda z nas ma swoją paczkę znajomych, z których opinią się liczymy. Takie osoby są nam czasem bliższe niż rodzina, więc nic dziwnego, że zależy nam na ich akceptacji. Chcemy by zgadzali się oni nie tylko z naszymi poglądami, ale również wyborami życiowymi. Tyczy się to również wyboru partnera. Niestety nie zawsze możemy liczyć na wsparcie w tej kwestii. Co zrobić, gdy znajomi nie lubią Twojego chłopaka? Czytaj dalej!

Porozmawiaj ze znajomymi

Najlepiej będzie odbyć z każdym indywidualną rozmowę. Zacznij od poznania przyczyny niechęci wobec Twojego chłopaka. Być może chodzi o jakąś bzdurę, a może znajomi widzą coś, czego Ty nie dostrzegasz? Dopóki nie dowiesz się, o co chodzi, nie będziesz mogła zacząć działać. Pamiętaj o tym, że:

  • Nie możesz zmusić swoich znajomych, żeby polubili Twojego chłopaka
  • Nikt nie ma prawa dobierać Ci partnerów
  • Niechęć znajomych może wynikać z obawy, że przestaniesz mieć dla nich czas
  • Nikt nie może kazać Ci wybierać pomiędzy chłopakiem a znajomymi

Porozmawiaj z chłopakiem

Taka rozmowa musiałaby być przeprowadzona w sposób bardzo delikatny. Chodzi o to, aby dać do zrozumienia chłopakowi, że Twoi znajomi za nim nie przepadają. Po co to robić? Być może razem dojdziecie do tego, co może powodować tę niechęć. Jeżeli nie zamierzasz ograniczać wspólnych spotkań, to chłopak powinien wiedzieć, że nie w pełni akceptowany. Dasz mu tym samym szansę na powalczenie o sympatię Twojej paczki.

Ogranicz wspólne wyjścia

Jeśli Twoi znajomi nie lubią Twojego chłopaka, to wspólne spotkania nie są dobrym pomysłem. Zarówno jedna, jak i druga strona mogą podczas takich spotkań czuć się niekomfortowo. W takiej sytuacji najlepszym wyjściem będzie podzielenie Twojego wolnego czasu między chłopaka, a znajomych.

Czy powinnaś kogoś wybrać?

Zdecydowanie nie musisz wybierać między chłopakiem, a przyjaciółmi, a jeżeli ktoś tego od Ciebie wymaga, to takie zachowanie jest nie fair. Masz pełne prawo utrzymywać kontakt zarówno ze swoim chłopakiem, jak i znajomymi, a także oczekiwać, że będą się oni wzajemnie szanowali.

Polecamy: Związek z bratem przyjaciółki ? za i przeciw

znajomi nie lubią chłopaka

Źródło zdjęć: Pinterest

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj