Oto ważne informacje na temat hybryd, o których stylistki mówią dość rzadko.

Jeśli lubisz mieć zadbane dłonie to z pewnością rozważałaś kiedyś hybrydę. Możliwie, że czytałaś na jej temat w Internecie lub zasięgałaś porad koleżanek. Jest jednak kilka rzeczy, o których nie zawsze mówi się głośno. Szczególnie stylistki nie wspominają o tym zbyt często, bo mogłyby kogoś zniechęcić. Poniżej znajdziesz kilka ważnych informacji na temat hybryd.

#1. Paznokcie pomalowane hybrydą mogą się połamać. Często mówi się o tym, że hybryda wzmacnia paznokcie i sprawia, że się one nie łamią. To nie do końca prawda. Jeśli Twoja naturalna płytka jest dość miękka, to nawet po nałożeniu utwardzacza może ona pęknąć i to niekoniecznie w wyniku uderzenia ręką z całej siły o ścianę.

#2. Hybryda może popękać. Jeśli masz słabe paznokcie, które mają tendencję do wyginania się, to niestety nie mamy dobrych wieści. Zdarza się, że lakier na takiej płytce zaczyna pękać. Jak się domyślasz nie wygląda to zbyt estetycznie, a żeby się tego pozbyć, musisz iść do kosmetyczki, która nie zawsze ma czas przyjąć Cię od razu.

#3. Nakładanie hybrydy trwa długo. Właściwie to nie chodzi nawet o samo nakładanie lakieru, ale o cały zabieg, na który składa się zdjęcie poprzedniego lakieru, piłowanie, kilka warstw nowego lakieru.. Jeśli zdecydujesz się na nałożenie żelu to cały proces trwa jeszcze dłużej. To zdecydowany minus tej metody malowania paznokci. Im więcej ?udziwnień”, tym wizyta trwa dłużej (może trwać nawet 2 godziny!).

#4. Promienie z lampy mogą być szkodliwe. W tym wypadku zdania są podzielone. Jedni twierdzą, że szkodzą, inni że nie. Amerykańscy naukowcy przeprowadzili badania, które dowiodły, że promienie z lampy nie przyczyniają się do powstawania raka, ale przecież od dawna przestrzega się nas przez solarium. To oczywiste, że branży ?paznokciowej” nie na rękę są takie informacje, dlatego w tym wypadku najlepiej kierować się własnym rozumem.

#5. Hybryda może nie być dla Ciebie odpowiednia. Decydując się na hybrydy nie zastanawiamy się, czy to metoda dla nas, czy niekoniecznie. Widzimy piękne zdjęcia, zadbanych paznokci i po prostu chcemy mieć takie same. Może się jednak okazać, że w Twoim przypadku niezbędne jest nałożenie żelu, który utwardzi dodatkowo płytkę. Żel ma swoje zalety, ale nie jest bez wad – jego nieumiejętne ściągnięcie (w tym wypadku konieczne jest użycie pilniczka, bo sam aceton to za mało), może uszkodzić płytkę.

#6. Nakładanie hybrydy to ciężka robota. Podczas tego ?zabiegu” sporo rzeczy może pójść nie tak, jak powinny. Oczywiście kosmetyczka każdy błąd naprawi, ale wizyta w salonie mocno się przez to przedłuża. Co może pójść niezgodnie z planem? Pierwszy przykład z brzegu – jeśli nie będziesz ostrożna przy wkładaniu ręki do lampki i naruszysz warstwę lakieru, ale jednocześnie promienie zdążą już złapać Twoje paznokcie, to już po kilku sekundach lakier będzie na tyle utwardzony, że trzeba go będzie zdjąć i zacząć wszystko od początku.

Czytaj także: Czy warto nosić hybrydy?

wady paznokci hybrydowychŹródło zdjęć: Pinterest

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj