czy jesteś tolerancyjny?
Źródło: Pexels

Zastanawiasz się, czy jesteś tolerancyjny? Rozwiąż nasz test i się przekonaj!

W dzisiejszych czasach temat tolerancji jest bardzo popularny i szeroko omawiany, dlatego nie da się od niego uciec. Bycie tolerancyjnym jest nie tylko modne, ale wręcz wymagane wymagane przez społeczeństwo. Mimo tego część osób się wyłamuje i jawnie manifestuje swój brak tolerancji wobec innych. Do której grupy Ty należysz – akceptujesz wygląd i charakter innych bez wyjątku, czy wręcz odwrotnie? Rozwiąż nasz test i się przekonaj!

Czy jesteś tolerancyjny? – TEST

1. Jesteś za tym, aby pary homoseksualne mogły brać ślub?
2. Co byś zrobił, gdyby ktoś z Twoich bliskich był odmiennej orientacji?
3. Zwracasz uwagę na to, jaki ktoś ma kolor skóry?
4. Kiedy widzisz parę, w której chłopak jest bardziej zadbany od dziewczyny, to myślisz...
5. Co myślisz na temat wpuszczenia do Polski imigrantów?
6. Kiedy widzisz parę, w której to dziewczyna jest starsza, to myślisz...
7. Na co zwracasz uwagę u płci przeciwnej?
8. Potrafisz zaakceptować fakt, że ktoś ma inne poglądy niż Ty?
9. Zwracasz uwagę na to, jakiego ktoś jest wyznania?
10. Kiedy widzisz, że ktoś przesadza z zabiegami upiększającymi to...

9 KOMENTARZE

 1. Autor ankiety zdecydowanie myli pojęcia tolerancji i akceptacji. Można się z kimś nie zgadzać, nie wyrażać akceptacji na jego zachowanie, a mimo to go tolerować.

  tolerancja [łac. tolerantia ?cierpliwość?, ?wytrwałość?], socjol. postawa zgody na wyznawanie i głoszenie poglądów, z którymi się nie zgadzamy, oraz na praktykowanie sposobu życia, którego zdecydowanie nie aprobujemy, a więc zgody na to, aby zbiorowość, której jesteśmy członkami, była wewnętrznie zróżnicowana pod istotnymi dla nas względami.
  akceptacja
  1. ?aprobata?
  2. ?formalna zgoda na coś?
  3. ?pogodzenie się z czymś, czego nie można zmienić?
  4. ?uznanie czyichś cech, czyjegoś postępowania za zgodne z oczekiwaniami?

 2. Starasz się być osobą tolerancyjną, ale nie zawsze Ci się to udaje. Kiedy nie jesteś w stanie akceptować czyjegoś wyglądu, zachowania lub poglądów, pomyśl sobie co by było, gdybyś to Ty był inny.

  Zawsze po prawej stronie !

 3. Ciężko znaleźć osobę bardziej tolerancyjną od Ciebie. Generalnie średnio interesuje Cię życie innych i dopóki nie ma znaczącego wpływu na Twoje własne. Tak trzymaj!

 4. Tylko że nie można na nikim wymusić tolerancji – ważne by nie krzywdzić innych, ale myśleć sobie o nich mogę co chce. (czyli np gdybym hipotetycznie miała coś do afroamerykanów to mogę mieć, bylebym tego nie okazywała, nie dyskryminowała ich, nie traktowała źle). Przynajmniej w mojej opinii.

  • +10000 – nie rozumiem ludzi, którzy uważają, że musisz wszystkich uważać za dobrych i normalnych – póki ich tak traktujesz wszystko jest okej, ale myśleć sobie możesz co chcesz.

  • To prawda, to jest bez sensu jak inni wymagają od ciebie określonej opinii na dany temat i wymagają ciągłej tolerancji do wszystkiego – jest dobrze dopóki akceptujesz to, że żyjesz na świecie z innymi ludźmi, nawet takimi, których w głowie uważasz za dziwnych/głupich/gorszych, i w przestrzeni traktujesz ich normalnie, nie zwracając uwagi na swoje prywatne uprzedzenia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj