Źródło: Pinterest

Boisz się, że z Twoim chłopakiem łączy Cię uzależnienie, a nie miłość? Przekonaj się, jak jest naprawdę!

Kiedy słyszymy o uzależnieniach najczęściej myślimy o używkach, typu alkohol, papierosy, narkotyki. Zagłębiając się w temat bardziej, przychodzi nam do głowy cukier, sól, tłuszcze trans (zawarte w daniach typu fast food), wiemy że są również ludzie uzależnieni od seksu. Czy jednak można się uzależnić od miłości i od drugiego człowieka? Okazuje się, że tak. Poniżej znajdziesz wskazówki, które pomogą Ci odkryć prawdę na temat Twojego związku.

Czy jesteś uzależniona od swojego chłopaka?

#1. Często jesteś nieszczęśliwa

W niemal każdym związku zdarzają się gorsze momenty. Jeśli jednak w swojej relacji często czujesz się nieszczęśliwa, może to oznaczać, że uzależniłaś się od chłopaka. Miłość nie polega na ciągłym czekaniu, aż wreszcie będzie między Wami dobrze.

#2. Zawsze go tłumaczysz

Zachowanie Twojego chłopaka często odbiega od ideału, a jednak zawsze trwasz przy nim i go bronisz? Takie wybielanie na siłę (podczas gdy on nie czuje nawet potrzeby przeproszenia) może świadczyć o uzależnieniu.

#3. Wiesz, że związek powinien wyglądać inaczej

Podświadomie czujesz, że Wasza relacja nie wygląda tak, jak powinna. Z jakiegoś jednak powodu nie wyobrażasz sobie rozstania i życia osobno. To może oznaczać, że jesteś uzależniona od swojego chłopaka.

#4. On ma wiele wad

Z pewnością powtarzasz sobie, że nikt nie jest idealny. Jeżeli jednak jego minusy przewyższają plusy, a mimo tego wciąż tkwisz w tym związku, może to świadczyć o uzależnieniu. Skupianie się jedynie na pozytywach nie jest dobre, szczególnie gdy jest ich niewiele.

#5. Wolisz być z nim niż sama

Boisz się samotności do tego stopnia, że wolisz tkwić w związku, który Cię unieszczęśliwia? Wiele osób uzależnionych od partnera ma obawy, że już do końca życia będą samotni, jeśli zdecydują się na rozstanie.

#6. Rezygnujesz z siebie dla niego

Dawniej miałaś wiele pasji i mnóstwo znajomych, a teraz Twoim całym światem jest Twój chłopak? To może być oznaka uzależnienia!

Czytaj także: Czy Wasz związek nie ma sensu?

Źródło: Pinterest

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj