czy ocet jabłkowy pomaga schudnąć?

Czy picie octu jabłkowego pomaga schudnąć? Postanowiłam to sprawdzić!

Osoby, które starają się schudnąć, pewnie słyszały o tej metodzie. Jeśli nie, to odsyłam do naszego wpisu: Prosty sposób na zgubienie kilogramów

W odchudzające właściwości octu jabłkowego można wierzyć lub nie. Zachęcona pozytywną opinią koleżanki, która przez miesiąc schudła 3 kilogramy, postanowiłam przetestować go na własnej skórze. Równolegle wyeliminowałam z jadłospisu słodycze i zaczęłam ćwiczyć.

Według zaleceń łyżkę octu wymieszaną ze szklanką wody należy pić 2, a nawet 3 razy dziennie. Jako, że z natury jestem dość ostrożna, zaczęłam od 1 porcji (1 łyżka octu + 1 łyżeczka miodu, wymieszane w szklance ciepłej wody) wypijanej pół godziny przed kolacją. Przez 5 dni nie zwiększałam tej dawki.

Moje odczucia przez 5 dni picia octu jabłkowego: jedyne co zaobserwowałam to fakt, że zaczęłam częściej odwiedzać toaletę. Przez ten czas nie wchodziłam na wagę, ale miałam wrażenie, że mój brzuch wyglądał nieco lepiej.

Następnym krokiem było zwiększenie dawki do 2 porcji octu na dzień. Ocet piłam pół godziny przed śniadaniem i pół godziny przed kolacją. Kurację przerwałam po 5 dniach, ponieważ zaczęły dokuczać mi wzdęcia. Zaczęłam mieć także mdłości po kawie, co jest jednym ze skutków ubocznych picia octu (nie u każdego występuje).

Moje odczucia przez 10 dni picia octu jabłkowego: niestety w moim przypadku ocet nie zadziałał tak, jak powinien i musiałam przerwać kurację. Mimo tego, gdy weszłam na wagę wskazywała ona 2 kg mniej. Ta różnica może oczywiście wynikać z utraty wody z organizmu i z różnych faz cyklu. Ponadto wpływ z pewnością miała również eliminacja słodyczy i systematyczne ćwiczenia. Niemniej zamierzam dać octowi jeszcze jedną szansę i pić go 1 dziennie.

Czy któraś z Was piła ocet jabłkowy? Jak na Was zadziałał? Piszcie w komentarzach!

Źródło zdjęć: DlaNastolatek.pl

5 KOMENTARZE

  1. Piję ocet ponad pół roku dwa razy dziennie wcześniej z miodem i wodą teraz tylko z wodą. Jest to spowodowane dietą i dokładnym liczeniem kalorii. Do tego wysiłek fizyczny. Ocet jak każdy środek nie odchudzi osób spożywających posiłki z nadmiarem kalorycznym. Nie odczuwam żadnych cudownych właściwości picia octu. Waga spada bo ćwiczę i liczę kalorie. Nie widzę też często opisywanego efektu który ma niby zwalczać wilczy apetyt. Z octem czy bez mam napady głodu które powodują złe samopoczucie z bólem żołądka włącznie. Skutków ubocznych nie zauważyłem. Jeżeli ktoś chce schudnąć polecam odpowiednią suplementację i spacery w tempie 7km/h, oczywiście dieta. Jedząc więcej warzyw + suplementy + 7 km dziennie dało rezultat 6kg w miesiąc.

  2. Ja piję ocet jabłkowy ocet nie tylko odchudza leczy z refluksu żołądka zakwasza żołądek i leczy dużo innych dolegliwości . Ale octu niepi je się napewno naczczo tylko pół godziny przed posiłkiem na 100%

  3. Piję ocet jabłkowy własnej produkcji wydaje mi się, że mam więcej energii i chęci do działania pije raz dziennie łyżki stołową na szklanki wody

  4. Ja piję ocet jabłkowy z przerwami od roku raz dziennie rano na czczo i myślę że pomogło mi to oprucz diety schudnąć 15 kg

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj