Źródło: Pinterest

Czy pierwsze spotkanie to dobry moment na pierwszy pocałunek? Sprawdź!

Wybierasz się na pierwszą randkę i zastanawiasz się, czy powinnaś zgodzić się na pocałunek, jeśli nadarzyła by się ku temu okazja? A może jesteś świeżo po pierwszym spotkaniu i nie jesteś pewna czy dobrze zrobiłaś godząc się / odmawiając pocałunku? W tym wpisie przedstawiamy Ci plusy i minusy całowania się na pierwszej randce.

? Całowanie się to sprawa indywidualna. Jeśli czujesz, że jesteś na to gotowa, moment jest odpowiedni i oboje macie na to ochotę, to nic nie stoi na przeszkodzie, żeby dać się ponieść tej magicznej chwili, nawet jeśli jest to dopiero pierwsza randka.

X Całowanie się jest bardzo intymne. Niemal w każdej kulturze pocałunek w usta jest uważany za bardzo intymną czynność, która ma podłoże erotyczne (często to właśnie pocałunek inicjuje seks). Zanim zdecydujesz się na taki krok, warto byłoby lepiej poznać tę drugą osobę.

X On może pomyśleć, że chcesz czegoś więcej. Nigdy nie wiesz, jak druga osoba zareaguje na Twoje zachowanie. Może się okazać, że on odbierze pocałunek jako zachętę do czegoś więcej, na co Ty, niekoniecznie musisz mieć ochotę.

? Wszystko zależy od podejścia. Całowanie się jest przyjemne, a skoro tak, to dlaczego odmawiać sobie tej przyjemności? Nigdy nie wiesz, jakie podejście ma ta druga osoba. Być może nie przywiązuje do tego zbyt dużej wagi. Jeśli masz odwagę, możesz go po prostu o to spytać. Rozmowa może się okazać bardzo ciekawa, a Wy od teorii przejdziecie do praktyki…

X Nie musisz się spieszyć. Na początku znajomości, najpiękniejsze jest wzajemne poznawanie siebie. Każde muśnięcie lub dotyk drugiej osoby, powodują gęsią skórkę i dreszcze. Jeśli już na samym początku znajomości, odkryjecie wszystkie karty, szybko może się okazać, że nie macie sobie nic więcej do zaoferowania, a w Waszą znajomość może wkraść się nuda.

X On może pomyśleć, że jesteś łatwa. Jeśli chłopak nie będzie miał żadnego problemu z tym, żeby Cię pocałować (lub pozwolić sobie na więcej), może uznać, że jesteś łatwą dziewczyną, więc po pierwsze możesz nie być wierna, a po drugie on może się szybko Tobą znudzić, bo jak wiadomo, faceci to zdobywcy.

? Całujesz się na własne ryzyko. Jeśli umówiłaś się z nim po to, żeby po prostu miło spędzić czas i nie zakładasz, że Wasza znajomość będzie kontynuowana, tylko wychodzisz z założenia, że co ma być, to będzie, to może nie warto za bardzo rozważać za i przeciw. Carpe diem.

Czytaj także: 5 pomysłów na wieczorną randkę

całowanie na pierwszej randce

Źródło zdjęć: Pinterest

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj