Źródło: Pinterest

W tym wpisie zastanowimy się, czy w miłości przeciwieństwa się przyciągają.

Jesteś szarą myszką, a on złym chłopcem, który tylko podrywa dziewczyny, a mimo wszystkiego, lecisz na niego? A może jest inaczej – Ty jesteś pewną siebie nastolatką, która niczego się nie boi, a on nieśmiałym chłopakiem, jednak coś Cię w nim intryguje? Jeśli tak, nie martw się – to zupełnie normalne i wszystko z Tobą w porządku, nie tylko Ty tak masz. Pewnie chcesz uzyskać odpowiedź na pytanie – dlaczego tak się dzieje?!

Fascynacja. Jesteśmy ludźmi, a ludzie lubią próbować czegoś nowego. Jesteśmy zaintrygowani wszystkim tym, z czym nie mamy nic wspólnego, tym nieznanym. Po prostu takie rzeczy nas fascynują ? tak samo jest w relacjach międzyludzkich. Adrenalina na nas działa i kręci nas to, co jest inne od nas, ponieważ traktujemy to jako zagadkę.

Mimo, iż ludzie mówią, że w związku ludzie powinni być podobni, ponieważ łatwiej się dogadają, wcale tak nie jest. Idealnym duetem mogą być przeciwieństwa ? w badaniach udowodniono, że związek takich ludzi ma większe szanse na przetrwanie! Naukowcy zauważyli, że dopełniamy w sobie nawzajem różne cechy charakteru ? choleryk przy flegmatyku może się wyciszyć, uspokoić i zostać otoczonym wsparciem ze strony flegmatyka, a flegmatyk przy choleryku może otworzyć się na świat i zyskać pewności siebie. Dzięki temu także zaczniecie rozumieć swoje spojrzenie na świat i zaczniecie inaczej spoglądać na przyszłość. Takie dopełnienie i wzbogacanie osobowości może się przekuć w sukces, jednak należy pamiętać, że nie należy zmieniać kogoś na siłę. Innym faktem jest też, że ludzie szukają w drugiej osobie tego, co samym im brakuje. Przeciwieństwa nas przyciągają, ponieważ posiadają przymioty, które cenimy, a których sami nie mamy.

Czy podobieństwa się przyciągają? Udowodniono także, że ludzie nie chcą mieć drugiej połówki jako kopii ich samych, bo nie potrzebują ich lustrzanego odbicia. Nie szukamy przecież bliźniaka, tylko osoby do wspólnego życia, kogoś, z kim będziemy dzielić smutki i radości i kogoś, komu możemy się wypłakać w ramię. To jednak nie znaczy, że podobieństwa się nie przyciągają ? są sfery życia, gdzie druga połówka musi być podobna. Bez obaw – możesz chodzić z osobą podobną do siebie!

Czy związek przeciwieństw ma sens? Tak! Związek przeciwieństw ma większe szanse na przetrwanie, ponieważ nawzajem uzupełniamy sobie różne cechy. Życie z przeciwieństwem to nieustanna przygoda i ciągłe odkrywanie siebie nawzajem, poznawanie tego, co nam obce. Mamy też pewność, że druga połówka szybko nam się nie znudzi, bo to jest jak odkrywanie nowych lądów. Ciągły ogień i żar podczas poznawania siebie wzbudza u nas wielkie pożądanie i sprawia wiele przyjemności, a dodatkowo zbliża nas do siebie. W takim związku jest o wiele ciekawiej, a dodatkowo wniesiemy do życia trochę szaleństwa! 🙂

Należy jednak pamiętać, że wszystko zależy od dojrzałości obojga partnerów i chęci dogadania się, co stanowi podstawę każdego związku!

Czytaj także: Jak wybrać spośród dwóch chłopaków?

Źródło zdjęć: Pinterest

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj