Zapraszamy do zapoznania się z drugą częścią wpisu zawierającą wypowiedzi młodych osób na temat przyjaźni pomiędzy kobietą i mężczyzną.

Czy przyjaźń damsko-męska jest możliwa? A może pojawia się tylko w filmach, bo w rzeczywistości prędzej czy później rodzi się uczucie? Swoją opinię na ten temat przedstawiło 7 dziewczyn. Sprawdźcie, co nam powiedziały!

Czy przyjaźń damsko-męska jest możliwa?

Odpowiada Aleksandra:

„Z jednej strony jest możliwa, bo mam już długo przyjaciela, z którym świetnie się dogaduję. Z drugiej, jeśli obie strony są wolne, zazwyczaj bywa tak, że jedna ze stron może mieć zamiary romantyczne, przez co bardzo trudno taką relację utrzymać”.

Odpowiada Alicja:

„Myślę, że jest możliwa. Nie każda relacja pomiędzy kobietą i mężczyzną musi kończyć się związkiem. Czasami ludzie po prostu się lubią, dobrze się ze sobą dogadują, ale nie widzą w sobie partnerów i jest to może rzadkie, ale możliwe”.

Odpowiada Ania:

„Według mnie przyjaźń damsko-męska zależy od osób będących w takiej relacji. Jeśli od początku będą nastawieni tylko na przyjaźń, wyznaczą sobie granice i będą się ich trzymać, to uważam, że jest to możliwe”.

Odpowiada Inesa:

„Moim zdaniem przyjaźń damsko-męska jest możliwa, zakładając, że obie strony mają takie same zamiary i widzą tę relację w taki sam sposób. Przyjaźń taka może na przykład ułatwić rozumienie różnych procesów i zachowań zachodzących u płci przeciwnej, jednak bez nadmiernego zaangażowania emocjonalnego, jak w związku partnerskim”.

Odpowiada Julita:

„Z moich doświadczeń wynika, że taka przyjaźń jest trudna. Nie wiem, czy niemożliwa, mi nigdy nie wyszła. Po pewnym czasie jedna ze stron zaczyna chcieć czegoś więcej i sytuacja się komplikuje”.

Odpowiada Magda:

„Myślę, że przyjaźń damsko-męska jest możliwa, ale nie we wszystkich przypadkach. Z obserwacji i doświadczeń wynika, że po jakimś czasie w wielu przypadkach zaczyna pojawiać się uczucie. Często bywa też tak, że jedna strona zaczyna pewne zachowania, sytuacje czy wypowiedziane słowa interpretować inaczej niż druga i, mimo że wcześniej relacja ta była czysto koleżeńska, w głowie często pojawiają się pytania, ,,czy on/ona przypadkiem nie ma czegoś więcej na myśli?”.

Uważam, że taka relacja jest zdecydowanie rzadszym, acz możliwym zjawiskiem, ale tylko jeśli obydwie strony wyraźnie komunikują swoje uczucia, intencje i potrzeby. Jest to klucz do każdej relacji, nie tylko damsko-męskiej. Myślę, że w tym przypadku szczególnie należy o to dbać, tak by sytuacja była jasna, a żadne zachowanie nie zostało błędnie zinterpretowane. Dodatkowo dochodzi też kwestia naszych preferencji i chemii między ludźmi. Myślę, że raczej każdy z nas choć raz w życiu miał taką sytuację. Mimo iż dana osoba, pasowała nam pod względem charakteru i wyglądu, to instynktownie czuliśmy, że miłości z tego nie będzie. Trzeba też pamiętać, że uczucia to nie żadna reguła czy definicja, tylko szczere emocje. Wszystko może ulec zmianie, nawet jeśli tego nie chcemy albo się tego nigdy nie spodziewamy. Każda relacja jest inna i należy podchodzić do niej indywidualnie, ale podsumowując, myślę, że taka przyjaźń jest możliwa”.

Odpowiada Ula:

„Moim zdaniem odpowiedź na to pytanie nie jest jednoznaczna. W większości przypadków odpowiedź będzie brzmiała 'nie’, ponieważ przynajmniej jedno z takiej damsko-męskiej relacji będzie chciało czegoś więcej. Jednak wiem, że istnieją przyjaźnie damsko-męskie, choć mogą zdarzać się rzadko. Znam przypadek, kiedy na początku dziewczyna i chłopak byli parą, ale po bliższym poznaniu siebie oboje stwierdzili, że mocnego związku z tego nie będzie. Między nimi nie było nienawiści, nie mieli do siebie żalu. Spotykali się dalej tylko jako przyjaciele”.

Dajcie nam znać w komentarzach, czy uważacie, że przyjaźń damsko-męska jest możliwa!

Polecamy: Czy przyjaźń damsko-męska jest możliwa? CZĘŚĆ 1

Źródło: Pinterest

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj