Oto druga część naszego poradnika. Jeśli jesteś singlem, to koniecznie go przeczytaj!
Czy naprawdę jest się czego obawiać? Poniżej przedstawiamy kolejne najpopularniejsze obawy, związane z pierwszym związkiem i sposoby na to, jak sobie z nimi radzić.
Czy trzeba się bać pierwszego związku?
#6. ,,Czy będę potrafił/a wystarczająco się poświęcić?”
Związek jest wymagającą relacją, w której każdy musi dawać wiele od siebie: poświęcać swój czas oraz pieniądze i starać się, aby drugiej osobie było z nami dobrze. Wiele osób boi się tego, że sobie nie poradzi, że będzie mieć problem z zagospodarowaniem swojego czasu, że nie będzie potrafić wystarczająco się poświęcić czy postarać.
Najczęściej dzieje się tak, że to wszystko przychodzi naturalnie. Pod wpływem uczuć jesteśmy w stanie zostawić wszystko i poświęcić wiele, aby spotkać się z ukochaną osobą. Zdarza się jednak, że trzeba się tego nauczyć, poprosić o rady znajomych lub brać przykład z naszej drugiej połówki.
#7. Obawa, że własne problemy mogą zrazić drugą osobę
Każdy z nas ma jakieś problemy, jedni mniejsze, a inni większe. Zdarzają się też takie, które w jakiś sposób niszczą nasze relacje. Bardzo ciężko się nieraz przyznać się do nich drugiej połówce, z obawy przed odrzuceniem. Mimo wszystko warto jednak rozmawiać o problemach, tym bardziej, że druga osoba jest po to, by nam pomóc i nas wesprzeć. Pamiętaj, że jeśli ktoś naprawdę Cię kocha, to będzie próbował Cię zrozumieć i Ci pomóc, jednak to Ty musisz się przed tą osobą otworzyć.
#8. ,,Wstydzę się swoich niedoskonałości”
Nikt z nas nie jest idealny, a w miłości jest tak, że przyćmiewa ona wszelkie niedoskonałości, przez co zwraca się większą uwagę na plusy. Jeśli nie umiesz gotować, nie martw się, że zrazisz tym drugą połówkę. Może za to zauważy ona u Ciebie talent do śpiewu i będzie Cię uważała za bardzo zdolną osobę? I co z tego, że masz trądzik na twarzy, czy grube uda, kiedy ta osoba Cię kocha? Dla niej jesteś kimś wyjątkowym! Pamiętaj, że nie masz się czego wstydzić, każdy z nas ma kompleksy oraz rzeczy, które mu kompletnie nie wychodzą.
#9. Obawa przed tym, że nie będziecie dzielić pasji i poglądów
Jeśli chodzi o pasje, czasami zdrowo jest mieć inne niż druga połówka, dzięki temu możecie nauczyć się czegoś nowego, a przy tym nie będziecie ze sobą rywalizować. Zyskujecie również więcej czasu tylko dla siebie.
Jeśli chodzi o poglądy, to jest tu nieco trudniej. Odmienne spojrzenie na ważne kwestie może prowadzić do kłótni. Ważne jest, żeby od początku wyczuć, jak druga strona reaguje na naszą odmienną opinię. Szanując siebie wzajemnie, zawsze można dojść do kompromisu.
10. ,,Jak powiedzieć rodzicom, że jestem w związku?”
Jest to bardzo częsty problem przy pierwszym związku. Zazwyczaj nie wiemy jak nasi rodzice zareagują i czy zaakceptują naszego partnera. Zastanawiamy się, czy lepiej powiedzieć o tym prosto z mostu, czy może jednak to ukrywać?
Wszystko zależy od podejścia Waszych rodziców do nastoletnich związków, jednak mimo wszystko warto im powiedzieć prawdę. W większości przypadków wykazują się oni zrozumieniem, a nie rzadko służą nawet jakąś poradą. Jeżeli się boisz, to odczekaj aż będziesz czuć się bardziej pewnie. A może rodzice sami zauważą, że coś jest na rzeczy i będziesz mieć ułatwione zadanie?
Jak widzisz obawy przed pierwszym związkiem są zazwyczaj bezpodstawne. Powodzenia!
A co jeśli nie będe spełniał wymagań drugiej połówki chcę się całować nie chcę chcę się przytulać nie chcę lubi komplety ale nie takie
wszystko z pewnością będzie do obgadania z drugą połówką, wystarczy być szczerym i mieć zaufanie