Boisz się, że Twoi znajomi są toksyczni i mają na Ciebie zły wpływ? Czytaj dalej, aby się przekonać!

Na początku scenariusz jest zazwyczaj taki sam. Poznajesz ludzi, którzy wydają Ci się fajni, a im więcej spędzasz z nimi czasu, tym bardziej zaczynasz ich lubić. W którymś momencie stają Ci się na tyle bliscy, że zaczynasz zwierzać im się ze swoich sekretów, aż nagle stwierdzasz, że są Twoimi przyjaciółmi. Czy coś może tutaj być nie tak? Oczywiście! W końcu nie każdy nadaje się na naszego przyjaciela, choć nie zawsze zdajemy sobie z tego sprawę od razu. Jak rozpoznać toksycznych znajomych? Czytaj dalej.

Czy Twoi przyjaciele są toksyczni?

#1. Pod ich wpływem robisz złe rzeczy

Niby wszystkiego trzeba w życiu spróbować, ale kiedyś połowa z tych rzeczy, które razem robicie, wydawała Ci się nieodpowiednia. Być może w tym momencie wydaje Ci się to normalne i zabawne, ale za jakiś czas możesz zmienić zdanie i żałować niektórych rzeczy.

#2. W ich towarzystwie czujesz się zdołowana

Niektórzy ludzie już tak po prostu mają, że bije od nich ,,zła energia”. Na pierwszy rzut oka możesz tego nawet nie zauważać, bo przecież czasem się śmiejecie (najczęściej z innych), ale jeśli przyjrzysz się temu dokładniej, to zobaczysz, że spotkania z tymi znajomymi polegają głównie na narzekaniu i obgadywaniu innych.

#3. Twoi znajomi nie znoszą, gdy coś Ci wychodzi

Kiedy Twoje życie to pasmo porażek i nic Ci nie wychodzi, wtedy oni są w pobliżu. Nie licz jednak na jakąkolwiek poradę, która mogłaby pomóc Ci rozwiązać problemy. Wystarczy jednak, że pasmo nieszczęść zostanie przerwane, a Twoje życie nareszcie zacznie się układać. Wtedy nagle okaże się, że Twoi ,,przyjaciele” gdzieś zniknęli. Dlaczego? Ano dlatego, że ich nie interesuje Twoje szczęście i wcale nie chcą o nim słuchać. Co innego, gdy jesteś nieszczęśliwa. Wtedy przynajmniej mogą się poczuć lepiej.

#4. Nie możesz liczyć na ich wsparcie

Chętnie korzystają z Twojej pomocy, ale gdy to Ty potrzebujesz wsparcia, nagle nie masz do kogo się zwrócić. Prawdziwi przyjaciele nigdy by Cię nie zostawili w potrzebie, ale toksyczni znajomi to inna sprawa.

#5. Musisz zabiegać o ich względy

Zgadzają się na spotkanie, ale rzadko kiedy sami wychodzą z jakąkolwiek inicjatywą. Czasami masz wręcz wrażenie, że kolegują się z Tobą dla jakiś korzyści. Z drugiej strony oczekują, że będą dla Ciebie najważniejsi i w razie potrzeby rzucisz wszystko by ich uszczęśliwić.

Polecamy: ,,Przyjaciółka sprowadza mnie na złą drogę”

Czy Twoi przyjaciele są toksyczni?

Źródło zdjęć: http://favim.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj