Optymizm czy pesymizm? Co wybierasz? Jaką postawę wolisz przyjąć? Sprawdź, czy warto być optymistą!

Czy warto być optymistą?

,,Problem nie jest problemem. Problemem jest Twoje nastawienie do problemu”.

Bardzo dużo zależy od Twojego nastawienia. To, czy jesteś optymistą, czy pesymistą jest bardzo ważne. Optymiści noszą zazwyczaj różowe okulary, dzięki którym świat wydaje im się piękniejszy. Pesymiści z kolei, są w pewnym stopniu daltonistami, odróżniającymi jedynie barwę białą od czarnej. Najczęściej to właśnie zły humor wpędza nas do bezbarwnej studni pesymizmu. Poprzez złe nastawienie, świat zaczyna przypominać wyboistą drogę, na której łatwo upaść.

Jak Ty to odbierasz? Szklanka jest do połowy pełna, czy do połowy pusta? Uważasz, że masz 50% szans na sukces, czy 50% szans na porażkę?

Optymista to człowiek, który zawsze szuka jakiegoś wyjścia. Nie patrzy na innych, tylko robi swoje. Widzi dobre strony każdej sytuacji i nie poddaje się przy pierwszej, lepszej trudności. Nie traci niepotrzebnie czasu i wierzy w siebie.

Pesymista natomiast, jest osobą szukającą problemu we wszystkim co możliwe. Skupia się na tym co negatywne, zamiast popatrzeć mniej krytycznie na pewne sprawy. Nic mu nie pasuje i wszystko mu przeszkadza. Ma niskie mniemanie o sobie.

Czy warto być optymistą?

Optymizm zmusza do działania, a pesymizm powoduje stanie w miejscu. Gdy optymista i pesymista dostaną za zadanie posprzątać ten sam pokój, to optymista skupi się chociażby na drobnostce, co zaprowadzi go do celu. Pesymista natomiast będzie patrzył na całokształt, przez co szybko się zniechęci i zadania nie wykona.

Myśli tworzą Twoją rzeczywistość, dlatego tylko od Ciebie zależy, jak będzie wyglądało Twoje życie. Dużo lepiej podchodzić do wszystkiego z optymizmem. Lepiej działać, niż stać w miejscu. Uwierz w wygraną, zamiast nastawiać się na porażkę. Lepiej, aby szklanka była do połowy pełna! Najlepiej być optymistą!

A Ty, jesteś optymistą czy pesymistą?

Źródło zdjęć: http://favim.com

4 KOMENTARZE

  1. Hej,
    Jakie polecacie kosemtyki oczyszczające do twarzy żeby było mniej wyprysków itp. i Fajne sprawdzone odżywki, szampony itp. do włosów suchych, trochce zniszczonych oraz na ich porost? (Opinie, jak działają itp.)
    Z góry dziękuje 😀

    • Na stronie głównej masz kategorie (MIŁOŚĆ, ZDROWIE I URODA, FITNESS, SZKOŁA, MODA, INNE). Każda kategoria ma kilka działów (np. MIŁOŚĆ: Związki, Seks, Porady). Wybierasz kategorię, która jest najbardziej zbliżona do tego, o czym chcesz napisać, klikasz w nią i masz listę tematów, które zostały już wcześniej dodane. Nad tabelką masz przycisk ,,Nowy Temat”. Dodajesz nowy temat klikając ,,wyślij” 🙂

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj