Dzisiaj przedstawiamy Wam zalety i wady noszenia lakieru hybrydowego oraz podsumowanie, czy warto jest go używać.

Zdania na temat używania lakieru hybrydowego są podzielone, jednak większą część stanowią jego zwolenniczki. W dzisiejszym wpisie dowiecie się, co my sądzimy o hybrydach.

Lakier hybrydowy – co to takiego?

Jest to nic innego jak lakier utwardzany w lampie Led lub UV. Zdejmuje się go jedynie poprzez odmoczenie w acetonie lub spiłowanie. Jest on o wiele bardziej trwały niż zwykły lakier.

Zalety lakieru hybrydowego

1) Pomaga zapuścić paznokcie – czy miałyście kiedyś problem z łamiącymi się, rozdwojonymi paznokciami? Lakier hybrydowy, dzięki swojej grubej warstwie, sprawia że Wasz paznokieć nie ma szans się rozdwoić ani złamać. Obgryzanie również staje się praktycznie niemożliwe, dlatego poleca się go dziewczynom, które mają z tym problem.

2) Nie trzeba czekać, aż zaschnie – odwieczny problem każdej dziewczyny, czyli czekanie na zaschnięcie lakieru. Z lakierami hybrydowymi ten problem znika – możecie zapomnieć o tych nieestetycznych ryskach na lakierze, które pojawiają się znikąd.

3) Nie trzeba zmieniać lakieru co dwa dni – hybryda dzięki temu, że jest utwardzana w specjalnej lampie, nie odpryskuje jak normalne lakiery, a co za tym idzie, możecie dłużej cieszyć się ślicznymi paznokciami.

4) Paznokcie wyglądają ładniej – dzięki specjalnym nabłyszczaczom, lakier nałożony na paznokcie przepięknie się mieni, dzięki czemu prezentuje się on znacznie lepiej niż tradycyjny lakier.

Wady lakieru hybrydowego

1) Paznokieć może się zerwać – tak jak pisałyśmy wyżej, hybryda sprawia, że paznokieć się nie złamie, mimo tego można w niefortunny sposób zerwać zbyt długi paznokieć. Jest to jednak bardzo rzadkie zjawisko.

2) Pojawia się odrost – jako iż nie musicie zmieniać lakieru co dwa dni, po około tygodniu pojawi się na Waszych paznokciach odrost, który z czasem nie będzie wyglądać estetycznie. Wiele zależy od tempa wzrostu paznokci, ale standardowo hybrydę wymienia się co 2-3 tygodnie.

3) Hybryda jest droższa – Lakier kupimy w drogerii za kilka złotych. Niestety wizyta u kosmetyczki i nałożenie na paznokcie hybrydy wiąże się z większymi kosztami (kilkadziesiąt złotych). Płacimy tutaj za czas i za to, żeby nie musieć co 2 dni malować pazurków.

Podsumowanie – czy warto?

Reasumując, lakiery hybrydowe to naprawdę całkiem fajna sprawa. Jeśli ktoś lubi ładne, zadbane i długie paznokcie to zdecydowanie polecamy lakiery hybrydowe. Mimo czasu, który trzeba włożyć w zrobienie tych paznokci, uważamy że jest to rozwiązanie warte przetestowania.

Czytaj także: Zadbaj z nami o paznokcie!

Źródło zdjęć: Pinterest

2 KOMENTARZE

  1. Żeby zdjąć hybrydy używa się zazwyczaj acetonu. Aceton bardzo niszczy płytkę paznokcia. Także hybrydy jak najbardziej ale nie za często

  2. Czy ktoś wspomniał o fakcie ze można od hybryd dostać raka płytki paznokciowej z powodu naświetlania UV?

    Dla osób obciążonych nie polecam

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj