czy jesteście w związku
Źródło: Pinterest

W tym wpisie spróbujemy odpowiedzieć na pytanie, czy warto wracać do ex chłopaka. Jeśli także zmagasz się z takim problemem, to koniecznie musisz poznać nasze rady!

Czy warto wracać do ex?

W kontekście powrotu do ex często mówi się, że ?nie wchodzi się dwa razy do tej samej rzeki?. Wiele osób decyduje się jednak na powrót do byłego partnera, z którym często tworzą długotrwały związek. Kiedy więc warto, a kiedy nie warto wrócić do eks? Kiedy związek z byłym może zakończyć się katastrofą, a kiedy druga szansa może zostać lepiej wykorzystana? Poniżej przedstawiamy kilka sytuacji, które pomogą Ci podjąć właściwą decyzję:

Kiedy NIE WARTO wracać do eks?

#1. Kiedy zerwaliście z powodu zdrady

Nawet jeśli chłopak bardzo żałuje tego co zrobił, pamiętaj że nie jest on w stanie zagwarantować Ci, że już nigdy tego nie powtórzy. Często osoby, które zdradzą pierwszy raz, nie potrafią się powstrzymać przed kolejnymi. Poza tym, Tobie ciężko będzie od nowa mu zaufać, a bez zaufania nie da rady zbudować szczęśliwego związku. Dlatego w takim wypadku lepiej puścić go wolno.

#2. Kiedy Wasze rozstanie było związane z poważną kłótnią

Jeśli pokłóciliście się o coś naprawdę ważnego, co ciężko będzie w przyszłości przeskoczyć, nie warto wracać do eks. Chodzi między innymi o wspólne mieszkanie, pracę, dzieci, rodzinę czy poglądy. W tak ważnych przypadkach, trudno aby któreś z Was zmieniło swoje zdanie. Można chwilowo odpuścić, ale w przyszłości nadal będziecie domagać się swojego. Jeśli żadne z Was nie potrafiło pójść na kompromis, to może to znaczyć, że po prostu nie jesteście do końca dopasowani.

#3. Kiedy były chłopak notorycznie Cię oszukiwał, okłamywał

Związek, w którym chłopak Cię okłamywał zdecydowanie powinien się jak najszybciej zakończyć. Będąc z taką osobą, nie będziesz szczęśliwa. Chłopak, który notorycznie kombinował i kłamał, też raczej szybko się nie zmieni. Nie daj się omamić jego obiecankom i namowom, bo po raz kolejny możesz się zawieść.

#4. Kiedy Wasz związek był toksyczny

Jeśli chłopak Cię poniżał, bił, nie szanował, zabraniał spotykania się z przyjaciółmi, to nie tylko powinien zostać Twoim eks, ale powinnaś urwać z nim wszelki kontakt! Człowiek, który nie okazuje Ci szacunku, nie zasługuje na to, aby z Tobą być. Pamiętaj także, że aby taka osoba się zmieniła, potrzeba mnóstwa czasu. Nieraz konieczna jest także pomocy specjalisty.

#5. Kiedy macie inne spojrzenie na świat, wspólną przyszłość i po prostu nie potraficie się dogadać

Jeśli nie potrafiliście wspólnie ustalić dla Was dobrego planu na przyszłość i sprzeczaliście się o najmniejsze drobnostki, to mógł być znak, że nie jesteście dopasowani. Po daniu sobie drugiej szansy prawdopodobnie nic się nie zmieni, bo po prostu do siebie nie pasujecie.

#6. Kiedy on nie potrafił się zaangażować, nie dbał o Ciebie, nie mówił o uczuciach

Jednym słowem, jeśli masz wrażenie, że zależało mu tylko na jednym, to nie pakuj się w to ponownie. Pamiętaj, że nie słowa, ale czyny są ważne. Jeśli chłopak wiele razy Cię zaniedbywał, nie mówił o uczuciach i nie liczył z Twoim zdaniem, to można znaczyć, że nie był Tobą zainteresowany. Jeśli za wszelka cenę dążył do bliskości, to prawdopodobnie chodziło mu tylko o jedno.

Kiedy WARTO dać drugą szansę?

#1. Kiedy Wasze zerwanie wyniknęło z błahego powodu

Jeśli zerwaliście, bo on nieodpowiednio się ubierał, stłukł szklankę czy zapomniał o Waszej rocznicy, to warto zastanowić się, nad drugą szansą. Być może Wasze zerwanie wyniknęło ze złości i różnych negatywnych emocji, które przyćmiły to, co w związku jest najważniejsze.

#2. Kiedy rozstaliście się z powodu rodziców, szkoły, choroby czy pieniędzy

Często dzieje się tak, że rodzice nie pozwalają swoim dzieciom być w związku, myśląc że nie są gotowi lub że zaniedbają przez to szkołę. Wiele młodych związków kończy się właśnie przez podejście rodziców. Warto z nimi porozmawiać, aby się nie martwili. Pokaż swoją połówkę z dobrej strony. Będąc w takiej sytuacji, musicie wykazać się dojrzałością i przekonać rodziców, że nie będziecie opuszczać szkoły ze względu na związek. W takich wypadkach warto spróbować jeszcze raz i udowodnić, że rodzice mogą Wam zaufać! Jeśli zerwaliście dlatego, że któreś z Was jest złej sytuacji finansowej, powinniście się wzajemnie wspierać i pamiętać o tym, że to minie. Tak samo, kiedy jedno z Was zaczęło mieć kłopoty ze zdrowiem. Jeśli tylko czujecie się na siłach, bądźcie razem i wspólnie walczcie o lepsze jutro! ?

#3. Kiedy zerwaliście z powodu odległości

Niestety, czasami dzieje się tak, że jedna osoba musi się wyprowadzić nawet kilkaset kilometrów dalej. Wiele par zrywa ze sobą, ale są też tacy, którzy decydują się na związek na odległość. Jeśli Wasz związek był udany i między Wami jest silne uczucie, może warto dać sobie szansę? Związki na odległość są bardzo trudne, ale często powstają z nich długie i szczęśliwe relacje.

#4. Kiedy nadal coś do niego czujesz

Jeśli zerwałaś z nim, myśląc że uczucie się wypaliło, że zrobiło się nudno, a po czasie dotarło do Ciebie, że nadal go kochasz, spróbuj dać Wam drugą szansę. Być może między Was wkradła się po prostu rutyna. Oczywiście pamiętaj, że miłość bywa ślepa. Często kochamy kogoś, kto nas skrzywdził, więc zanim zdecydujesz się na ten krok, zastanów się, czy Wasz związek na pewno był szczęśliwy.

Wyobrażasz sobie powrót do ex? A może daliście sobie z byłym drugą szansę? Daj nam znać w komentarzu!

Czytaj także: Co robić, jeśli chłopak nie okazuje uczuć?

Źródło: Pinterest

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj