?Zakochałam się w chłopaku mojej przyjaciółki

Twój partner dopuścił się skoku w bok, a Ty zastanawiasz się, czy warto wybaczyć zdradę i czy da się o niej zapomnieć? Na te i inne pytania odpowiadamy w poniższym artykule!

  1. Czy warto wybaczyć zdradę?
  2. Jak zapomnieć o zdradzie?
  3. Sposoby na odbudowanie związku

Czy wybaczyć zdradę i jak zapomnieć o skoku w bok?

Zdrada nierozerwanie wiąże się z cierpieniem i utratą zaufania. Osoby, które jej doświadczyły często tracą grunt pod nogami i mają poczucie, że zawalił im się cały świat. Czy po takim ciosie można wrócić do normalności? W tym wpisie podpowiemy Ci, czy wybaczyć zdradę i jak o niej zapomnieć.

Czy warto wybaczyć zdradę?

Dla wielu osób zdrada oznacza koniec związku, ale okazuje się, że nie dla wszystkich. Są również i tacy, którzy zastanawiają się, czy wybaczyć zdradę. Kiedy faktycznie warto to zrobić?

  • Partner sam przyznał się do zdrady i zapewnia, że był to jednorazowy wyskok,
  • Chłopak bardzo żałuje tego, co zrobił i próbuje za wszelką cenę naprawić swój błąd,
  • Czujesz, że jesteś w stanie wybaczyć zdradę i nie wypominać jej partnerowi.

Kiedy nie warto wybaczać zdrady?

Jeżeli czujesz, że nie będziesz w stanie nigdy zapomnieć o wyrządzonych Ci krzywdach lub wręcz nie możesz patrzeć na swojego partnera, to lepiej nie podejmuj decyzji pochopnie. Czasami lepiej się rozstać niż męczyć. Z pewnością powinnaś się dobrze zastanowić również wtedy, gdy to Ty nakryłaś partnera na zdradzie albo on nie wykazuje skruchy.

Jak zapomnieć o zdradzie?

Już samo wybaczenie zdrady może być problematyczne, a co dopiero zapomnienie o niej. Warto jednak podjąć ten trud nie tylko dla dobra związku, ale przede wszystkim dla siebie. Przede wszystkim musisz mieć świadomość, że to wymaga czasu. Nie tłum w sobie emocji i rób to, co uważasz za słuszne. Staraj się jednak nie wypytywać partnera o szczegóły i nie szukać tamtej dziewczyny na własną rękę, aby nie rozdrapywać na nowo ran.

Pamiętaj, że jeżeli nie potrafisz zapomnieć o zdradzie, możesz skorzystać z pomocy specjalisty. Psycholog podpowie Ci, w jaki sposób uporać się z trudnymi emocjami.

Sposoby na odbudowanie związku

Nawet, jeżeli uda Ci się wybaczyć zdradę i o niej zapomnieć, Twój związek może potrzebować zmian. Jeśli do Waszej relacji wkradła się rutyna, postarajcie się na nowo wzniecić między Wami ogień. Zastanówcie się, jak wyglądał Wasz związek wcześniej i co możecie zrobić, aby między Wami było lepiej.

Umiałabyś wybaczyć zdradę i zapomnieć o skoku w boku? A może taka sytuacja jest dla Ciebie niedopuszczalna? Daj nam znać w komentarzu!

Czytaj także: 50 cytatów o rozstaniu, które ukoją Twój ból

Źródło: Pinterest

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj