Źródło: Pinterest

Zazdrość w związku – jedni mówią, że jest zła, inni, że potrzebna. Jak więc jest naprawdę? Sprawdź!

Zazdrość jest uczuciem niebezpiecznym. Jeśli występuje w niewielkim stopniu, nie stanowi zagrożenia i może być budująca dla związku. W końcu każdy lubi czuć, że drugiej stronie nadal na nas zależy. Jednak zazdrość często doprowadza do rozpadu związku, jeśli jedna ze stron nie potrafi jej kontrolować.

Czy zazdrość w związku jest potrzebna?

Skąd bierze się zazdrość?

Najczęściej z braku pewności siebie i strachu przed utratą ukochanej osoby. A skoro boimy się, że kogoś stracimy, to znaczy, że mu nie ufamy. W takim razie zazdrość świadczy o problemach w związku – jeśli chłopak nie daje nam powodów do zazdrości, to problem siedzi w naszej głowie. W szczęśliwym związku nie powinno być miejsca na zazdrość, bo partner powinien dawać poczucie bezpieczeństwa i pewność, że jest z nami szczery i nas nie zdradza.

Jak sobie radzić z zazdrością?

Jeśli to Ty masz problem, zastanów się skąd on się bierze. Masz kompleksy i boisz się, że pozna lepszą od Ciebie? Skoro jest z Tobą, znaczy, że mu odpowiadasz w 100%, więc nie masz się czego bać 🙂 To on jest zazdrosny? Porozmawiaj z nim. Czy dajesz mu jakiekolwiek powody?

Czy zazdrość może doprowadzić do rozpadu związku?

Oczywiście, że tak. Wyobraź sobie, że Twój chłopak zaczyna kontrolować Cię na każdym kroku, przegląda Ci telefon i Facebooka, wypytuje o każdą znajomość, nie pozwala spotykać się nawet z koleżankami bez niego i wciąż próbuje wmówić Ci, że na pewno go zdradzasz. Ile byłabyś w stanie wytrzymać takie zachowanie? Raczej niezbyt długo.

Czy przeglądanie jego Facebooka jest przejawem chorobliwej zazdrości?

Raczej nie. W końcu wszystko, co on udostępnia, czy polubi albo skomentuje jest widoczne dla jego znajomych (a więc i Ciebie) i to on decyduje co tam umieszcza. Co innego jeśli włamujesz się na jego konto i czytasz wiadomości. To jest naruszanie prywatności i nie należy tego usprawiedliwiać tym, że w związku nie powinno być żadnych tajemnic. Sama przecież też byś nie chciała, żeby on czytał Twoje rozmowy z przyjaciółkami o okresie lub przystojnym koledze z klasy. Czytanie cudzej korespondencji w celu szpiegowania, czy druga osoba nas nie zdradza, jest już objawem chorobliwej zazdrości.

Zazdrość wsteczna

Jest dość często spotykana i tak samo niebezpieczna dla związku. Nie powinnaś robić chłopakowi wyrzutów o jego przeszłość, tak samo jak on nie ma prawa tego robić. Najlepszym rozwiązaniem będzie zamknięcie przeszłości i skupienie się na teraźniejszości. Nie warto rozmawiać o tym co było, bo to może tylko namieszać między Wami i sprawić, że zaczniecie porównywać się do byłych partnerów. Tylko po co? Ważne jest to, że jesteście teraz razem i na tym się skupcie 🙂

Czytaj także: Jak się dogadać z chłopakiem?

Źródło zdjęć: http://pl.pinterest.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj