Źródło: Pinterest

Zazdrość w związku – jedni mówią, że jest zła, inni, że potrzebna. Jak więc jest naprawdę? Sprawdź!

Zazdrość jest uczuciem niebezpiecznym. Jeśli występuje w niewielkim stopniu, nie stanowi zagrożenia i może być budująca dla związku. W końcu każdy lubi czuć, że drugiej stronie nadal na nas zależy. Jednak zazdrość często doprowadza do rozpadu związku, jeśli jedna ze stron nie potrafi jej kontrolować.

Skąd bierze się zazdrość? Najczęściej z braku pewności siebie i strachu przed utratą ukochanej osoby. A skoro boimy się, że kogoś stracimy, to znaczy, że mu nie ufamy. W takim razie zazdrość świadczy o problemach w związku – jeśli chłopak nie daje nam powodów do zazdrości, to problem siedzi w naszej głowie. W szczęśliwym związku nie powinno być miejsca na zazdrość, bo partner powinien dawać poczucie bezpieczeństwa i pewność, że jest z nami szczery i nas nie zdradza.

Jak sobie radzić z zazdrością? Jeśli to Ty masz problem, zastanów się skąd on się bierze. Masz kompleksy i boisz się, że pozna lepszą od Ciebie? Skoro jest z Tobą, znaczy, że mu odpowiadasz w 100%, więc nie masz się czego bać 🙂 To on jest zazdrosny? Porozmawiaj z nim. Czy dajesz mu jakiekolwiek powody?

Czy zazdrość może doprowadzić do rozpadu związku? Oczywiście, że tak. Wyobraź sobie, że Twój chłopak zaczyna kontrolować Cię na każdym kroku, przegląda Ci telefon i Facebooka, wypytuje o każdą znajomość, nie pozwala spotykać się nawet z koleżankami bez niego i wciąż próbuje wmówić Ci, że na pewno go zdradzasz. Ile byłabyś w stanie wytrzymać takie zachowanie? Raczej niezbyt długo.

Ciąg dalszy na kolejnej stronie:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here