Depilacja pastą cukrową

Depilacja pastą cukrową zyskuje coraz większe grono zwolenniczek. Sprawdź, czy warto wypróbować tę metodę.

Depilacja pastą cukrową - sprawdź czy warto!

Pasta cukrowa jest stosowana od wieków na Bliskim Wschodzie, gdzie kobiety, do depilacji używały roztopionego karmelu. Metoda ta staje się coraz bardziej popularna, a wiele kobiet uważa, że depilacja pastą cukrową jest o wiele mniej bolesna niż tradycyjna depilacja woskiem. Ponadto ryzyko poparzenia skóry jest o wiele mniejsze. Przygotowanie pasty cukrowej jest dziecinnie proste, ale możesz ją również kupić w drogeriach. Jeżeli obawiasz się, czy ta metoda jest dla Ciebie odpowiednia, na pierwszą depilację umów się do kosmetyczki, która pokaże Ci jak prawidłowo wykonywać depilację, a także rozwieje wszelkie Twoje wątpliwości i odpowie na wszystkie pytania.

Zalety tej metody:
– Nie przykleja się do skóry;
– Nie parzy ani nie podrażnia;
– Można usuwać nawet bardzo krótkie włoski, które odrastają jaśniejsze i coraz słabsze;
– Nie uczula;
– Włoski odrastają po 2-3 tygodniach.

Jak przygotować pastę cukrową?
Potrzebujesz:

  • 2 szklanki cukru;
  • 1/4 szklanki wody;
  • 1/4 szklanki soku z cytryny.

Przygotowanie: Wszystkie składniki podgrzej razem i gotuj na małym ogniu, do momentu, aż mieszanka będzie miała kolor bursztynu, a odrobina wyciągnięta na łyżeczkę, będzie szybko schła.

Pastę należy schłodzić przed użyciem, aby się nie poparzyć! Ma mieć temperaturę ciała, dlatego najlepiej całkowicie ją wystudzić, a następnie wyjąć łyżkę stołową masy i ugniatać w ręce jak plastelinę przez kilka minut, tak aby masa zaczęła się robić kleista.

Pastę nakładaj pod włos, na małe fragmenty skóry, następnie energicznie zerwij – zgodnie z kierunkiem wzrostu włosków. Ugnieć pastę w dłoniach i nałóż na kolejny fragment skóry.

Pastę można przechowywać przez kilka miesięcy.

Źródło zdjęć: Pinterest

4 KOMENTARZE

    • Być może gotowałaś masę zbyt krótko. W przypadku tej pasty najlepiej sprawdza się metoda prób i błędów. Dodaliśmy filmik instruktażowy, mamy nadzieję, że następnym razem się uda 🙂

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Wpisz tutaj swoje imię