Jeśli jesteś ciekawa, jak własnoręcznie przygotować tzw. flower box, to ten wpis jest właśnie dla Ciebie!

Kwiaty w pudełkach są od jakiegoś czasu prawdziwym hitem. Trudno zresztą się temu dziwić! Ta forma bukietu prezentuje się przepięknie i nadaje się idealnie jako prezent, ale także na stylową ozdobę stołu. Niestety ceny gotowych kwiatów w pudełkach są bardzo wysokie, dlatego przygotowałyśmy post, w którym dowiesz się jak możesz samodzielnie wykonać taki bukiet.

DIY: Flower box, czyli kwiaty w pudełku

Potrzebne Ci będą:

  • Kwiaty prawdziwe lub sztuczne (polecamy róże, ale możesz wymyślać swoje kompozycje i mieszać różne gatunki i kolory kwiatów);
  • Pudełko (okrągłe wygląda lepiej, ale kwadratowe również da radę);
  • Nożyczki, nożyk;
  • Gąbka florystyczna;
  • Celofan, kawałek folii lub reklamówka plastikowa (w przypadku żywych kwiatów);
  • Wstążka do ozdoby.

Wykonanie flower boxa:

Wytnij gąbkę florystyczną w kształt Twojego pudełka, ale pamiętaj, że powinna być trochę niższa niż pudełko, aby nie było jej widać. Z kwiatów usuń liście i kolce i poucinaj łodygi, ale nie za krótko (lepiej ucinać mniejszymi partiami niż uciąć je za krótko). Jeśli masz sztuczne kwiaty, zadanie jest banalnie proste – włóż gąbkę do pudełka i wbijaj w nią kwiaty. Jeśli natomiast posiadasz żywe rośliny, to najpierw wyłóż pudełko folią. Zamocz gąbkę w wodzie, pozwól jej swobodnie opaść na dno miski z wodą – wtedy będzie dobrze nasiąknięta. Podnieś gąbkę, aby zleciał z niej nadmiar wody. Włóż ją do pudełka i utnij folię, żeby nie wystawała za brzeg pudełka. Teraz możesz wbić swoje kwiaty i układać kompozycję 🙂 Możesz również przyozdobić pudełko grubą wstążką z romantyczną kokardą lub dokleić na nie kartkę z podpisem.

Czytaj także: DIY – woda różana

Flower boxŹródło zdjęć: http://weheartit.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj