Źródło: Pinterest

Twój chłopak rzadko mówi Ci miłe rzeczy? Sprawdź, co może być tego przyczyną!

Jesteś w szczęśliwym związku z chłopakiem, ale jest coś, co spędza Ci sen z powiek? Czy Twój ukochany niemal w ogóle nie mówi Ci komplementów? Jaki może być tego powód i co zrobić w tej sytuacji? O tym dowiesz się z tego wpisu 🙂

Dlaczego chłopak prawi Ci mało komplementów?

Mówienie komplementów dla niektórych chłopaków może być prawdziwą sztuką. To, co dla nas, kobiet, wydaje się normalne, im może przysparzać wiele trudności, dlatego też często rezygnują z ich wypowiadania.

Co prawda, zasypywanie komplementami niemal na każdym kroku jest grubą przesadą, ale każdy chciałby od czasu do czasu usłyszeć na swój temat coś miłego. Poza tym komplementy budują zdrową atmosferę w związku, poprawiają humor, a dziewczyny czują się kochane i doceniane. Dlaczego jednak może być to trudne dla chłopaków?

#1. Chłopcy… po prostu nie wiedzą co powiedzieć

Chłopcy widzą nas nieco inaczej, niż my siebie w lustrze. To, że chłopak prawi Ci mało (lub zero) komplementów, wcale nie oznacza, że mu się nie podobasz. Zapewne jesteś dla niego cudowna, ale on nie potrafi dobrze opisać tego słowami; boi się, że coś przekręci i Ciebie urazi, lub że wyjdzie na zboczeńca. Wielu chłopców nie widzi też różnicy między stwierdzeniem, że dobrze wyglądasz, a tym że jesteś ładna: dla nich te dwa zdania znaczą niemal to samo, a my, dziewczyny, widzimy ogromną różnicę 🙂 To wszystko może generować nieporozumienia.

#2. Chłopcy… są nieśmiali

Jeżeli dla Twojego chłopaka jest to pierwszy związek lub macie jeszcze krótki staż, nie dziw się, że on może się krępować, szczególnie jeśli z natury jest nieśmiały. Daj mu czas, a być może zdobędzie się na odwagę.

#3. Chłopcy… myślą, że wiemy o tym, że jesteśmy piękne

Najczęściej chłopcy nie mówią nam zbyt wielu komplementów, bo albo nudzi ich ciągłe powtarzanie, że jesteśmy cudowne, albo najzwyczajniej w świecie zakładają, że skoro tak się stroimy i dbamy o siebie, to pewnie wiemy, że jesteśmy piękne. Nie zdają sobie oni jednak sprawy z tego, że wiele dziewczyn ma kompleksy i potrzebuje, by je komplementowano oraz pokazywano, że wcale nie mają powodów do zniżania swojej samooceny.

Jeżeli jesteś w takiej sytuacji, uświadom swojego chłopaka, że u Ciebie z miłością do swojego ciała nie jest dobrze. Twój ukochany z pewnością będzie próbował wtedy jakoś Tobie pomóc. Pamiętaj jednak, że zbyt częste narzekanie na swoje mankamenty, może go zirytować.

Ebook: Wielka księga mistrzyni podrywu
Ebook: Wielka księga mistrzyni podrywu

#4. Chłopcy… nie wiedzą, że to dla nas ważne

Wielu chłopaków może po prostu nie zdawać sobie sprawy z tego, że dziewczyny oczekują od nich komplementów. Zwróć uwagę na to, czy Twój chłopak bywa chwalony przez swoją rodzinę. Bardzo często zdarza się, że w rodzinach panują chłodne relacje i rzadko kiedy ktoś słyszy miłe słowa z ust drugiej osoby. W takiej sytuacji chłopak może nie do końca zdawać sobie sprawę z tego, jak wiele radości może przynieść szczery komplement.

#5. Chłopcy… sami nie otrzymują komplementów

Dziewczyny, pamiętajcie że chłopcy też lubią być komplementowani. Jeżeli same nie będziecie chwalić swoich partnerów, to poczują się oni zaniedbani. Mówiąc chłopakowi komplement, przekażesz mu że teraz jego kolej, a wtedy on zrozumie, że musi się czymś odwdzięczyć. Będzie mu znacznie łatwiej, jeśli to Ty odezwiesz się pierwsza. Pamiętaj jednak, że komplement musi być szczery, bo w przeciwnym razie nie ma on sensu. Nie przesadzaj również z częstotliwością. Chwal nawet małe gesty chłopaka, a z pewnością będzie przeszczęśliwy 🙂

Jeśli Twój chłopak ma problem z komplementowaniem i z tego powodu czujesz się niedoceniona, powiedz mu o tym 🙂 Oczywiście nie zmuszaj go, ale poproś, by wyraził o Tobie szczerą opinię. Powodzenia!

Czytaj także: Jak porozumiewać się z chłopakiem?

Źródło: Pinterest

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj