Zastanawiasz się, dlaczego chłopcy łamią dane obietnice? W tym wpisie znajdziesz kilka możliwych powodów.

Nie ma chyba nic gorszego niż złamana obietnica. Niestety zarówno chłopcom, jak i dziewczynom zdarza się łamać dane komuś słowo. Dziś przyjrzymy się jednak nieco bliżej panom i powodom, dlaczego łamią oni obietnice.

Zacznijmy od tego, czym grozi złamanie obietnicy…

Nie dotrzymywanie słowa prowadzi do utraty zaufania wobec drugiej osoby, a to może nawet zakończyć się rozstaniem. Nie każdy chłopak jest tego świadom, dlatego często zdarza im się złamać dane słowo.

Dlaczego chłopcy łamią obietnice?

#1. Nie myślą o konsekwencjach. Obietnice mają niestety coraz mniejsze znaczenie w dzisiejszych czasach. Wielu chłopców składa obietnice bez zastanowienia, bo nie myślą w ogóle o tym, co się stanie, jeśli nie uda im się dotrzymać słowa.

#2. Nie jest to dla nich ważne. Chłopcy rzucają czasami słowa na wiatr, szczególnie w kwestiach, które nie są dla nich bardzo istotne. Niestety nie zdają sobie sprawy z tego, że w ten sposób ich drugie połówki mogą poczuć, że nie są dla nich ważne.

#3. Nie byli w stanie im sprostać. To ludzka rzecz nie dać rady, niestety wielu chłopców ma problem z przyznaniem się do błędu. W efekcie łamią dane obietnice i ranią swoje partnerki.

#4. Coś się zmieniło. To częsty przypadek – chłopak wyznaje dziewczynie miłość i przyrzeka jej, że będą razem do końca życia. Niestety uczucia wygasają i chłopak łamie daną obietnicę. Tak się niestety zdarza.

#5. Obiecują na odczepnego. Chłopcy czasami rzucą jakąś obietnicą dla świętego spokoju. Robią tak, gdy dziewczyny suszą im o coś głowę. Dla nich to nic takiego, ale dziewczyny traktują te obietnice poważnie. Z tego powodu często dochodzi do spięć.

Pamiętamy, że dotrzymywanie obietnic nie jest proste, ale jeśli my coś komuś obiecamy, to powinnyśmy zrobić wszytko, żeby dotrzymać danego słowa.

Źródło zdjęć: Pinterest

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj