Kusi Cię, żeby zapytać swojego chłopaka o jego byłą dziewczynę? Sprawdź, dlaczego nie powinnaś tego robić!

Zaczynając związek z nowym chłopakiem, często chcemy wiedzieć wszystko na temat jego przeszłości, a dokładniej… jego byłej dziewczyny. W tym celu przeglądamy jego FB, potem jej konto, a na końcu zaczynamy przepytywać samego chłopaka lub nawet jego znajomych. Znany scenariusz? Pewnie większość z Was to kiedyś przerabiała. Dlaczego nie warto tego robić? Oto kilka argumentów.

Dlaczego nie powinnaś pytać go o jego ex?

#1. Będziesz się z nią porównywać

To zupełnie normalne. Jednak im mniej wiesz na jej temat, tym mniejsza obawa, że będziesz takich porównań dokonywać. Być może w tym zestawieniu wyjdziesz lepiej, ale co jeśli jednak okaże się, że ona w czymś była od Ciebie ?lepsza?? Oczywiście będzie to subiektywna (Twoja) opinia. To, że Ty uznasz, że ona ma lepszą figurę, nie oznacza, że Twój chłopak ma takie samo zdanie. Ale może się zdarzyć, że on również tak uważa – po prostu masz mnóstwo innych zalet, których ona nie miała, a ta nieszczęsna figura nie jest dla niego najważniejsza. Problem w tym, że Ty już będziesz skupiać się tylko na tym i zastanawiać się, czy czasem ona mu się nie podobała bardziej.

#2. Okaże się, że on ją kochał

Szczególnie dla dziewczyn z tendencją do zazdrości to może być szokiem 🙂 To oczywiste, że on kochał swoją byłą dziewczynę, bo inaczej by z nią nie był. Chodzi jednak o to, że na co dzień staramy się o tym fakcie zapomnieć. Wolimy myśleć, że jesteśmy jedyną dziewczyną w życiu chłopaka i on nikogo nigdy tak nie kochał, jak nas. Wypytywanie o byłą, grozi znacznym pogorszeniem samopoczucia.

#3. Możecie się pokłócić

On zabrał ją na romantyczną kolację, a Ciebie nie? A może kupił jej śliczną bluzkę, a Ty dostałaś od niego tylko pluszaka? Czy to oznacza, że ją kochał bardziej? Wygląda na to, że kiedyś bardziej się starał o swoją byłą, niż teraz o Ciebie! To grozi poważną kłótnią, więc może lepiej po prostu nie pytać o jego ex?

#4. Ta wiedza nic Ci nie da

Bez względu na to, co wyjdzie z Twoich badań, czy jego ex była idealna (,,nigdy jej nie dorównam”), czy odwrotnie (,,jak on w ogóle mógł być z kimś takim?!”), informacje, które zdobędziesz są Ci kompletnie niepotrzebne. Bo i po co? Zamiast rozgrzebywać stare sprawy, skup się na teraźniejszości. Jego była to przeszłość, a teraźniejszością jesteś TY.

Powyższe podpunkty dotyczą sytuacji, gdy jego ex już nie ma w Waszym życiu. Sprawa wygląda nieco inaczej, kiedy ona nadal jest obecna lub próbuje do niego wrócić.

Wypytujecie swoich chłopaków o ich byłe dziewczyny? Piszcie w komentarzach!

Czytaj także: 10 magicznych słów, które wzmocnią Twój związek!

Dlaczego nie powinnaś pytać go o jego ex?

Źródło zdjęć: http://weheartit.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj