depilacja nóg
depilacja nóg

Jeżeli zdarza Ci się używać żel pod prysznic do depilacji, to z tego wpisu dowiesz się, dlaczego NIE powinnaś tego robić.

Gładka skóra to dla wielu kobiet priorytet. Bez wygolonych nóg czy pach nie wyobrażają sobie wyjścia z domu. Na szczęście na rynku dostępnych jest mnóstwo produktów, które mają za zadanie pomóc nam pozbyć się niechcianych włosków. Bez większego problemu możemy to zrobić w domowym zaciszu. Do wyboru są kremy, plastry, golarki, depilatory, ale najczęściej stosujemy oczywiście maszynki.

Choć maszynki do golenia są tak bardzo popularne, wiele kobiet popełnia błędy, podczas ich stosowania. Jednym z nich jest używanie jednej maszynki przez kilka miesięcy, choć ich żywotność jest znacznie krótsza. Może to prowadzić do powstawania podrażnień i przyczynia się to do wrastania włosków. Drugim często popełnianym przewinieniem jest stosowanie żelu pod prysznic do depilacji. Poniżej przedstawiamy powody, dla których nie należy tego robić.

Dlaczego nie powinnaś używać żelu pod prysznic do depilacji?

#1. Narażasz się na podrażnienia

Pianki do golenia są stworzone po to, aby ułatwiać poślizg maszynce i minimalizować ryzyko wystąpienia podrażnień na skórze. Choć mogłoby się wydawać, że żel pod prysznic bądź odżywka do włosów zadziałają podobnie, ich przeznaczenie jest inne, dlatego nie zapewnią tak dobrego poślizgu, jak produkty dedykowane depilacji.

#2. Możesz się skaleczyć

Ryzyko wystąpienia podrażnień to jedno, ale druga sprawa to skaleczenia. Pianka do golenia ma za zadanie nie tylko ułatwić poślizg maszynce, ale również ochronić skórę oraz zmiękczyć włoski. To wszystko sprawia, że ryzyko skaleczenia jest zminimalizowane, nawet w przypadku nowego ostrza. Bez wątpienia takiej ochrony nie zapewnią Ci ani żel pod prysznic, ani odżywka do włosów.

#3. Skracasz żywotność maszynki

Pianka do golenia, dzięki swojej lekkiej formule, łatwo wypłukuje się spomiędzy ostrzy maszynki. Inne produkty, które często stosowane są jako jej zamienniki, oblepiają ostrza, co sprawia, że maszynka znacznie szybciej nadaje się do wyrzucenia, a co za tym idzie Twoje wydatki zwiększają się.

Kosmetyki do golenia, które polecamy:

Kosmetyki do golenia
Eveline Cosmetics, 9w1 Sensitive, Pianka do golenia z bioolejkiem z bawełny, 9.89 zł.
Kosmetyki do golenia
FLUFF, Mus do golenia z avocado i niacynamidem, 32.00 zł.
Kosmetyki do golenia
FLUFF, Pianka do golenia z avocado i niacynamidem, 34.00 zł.
  1. Eveline Cosmetics, 9w1 Sensitive, Pianka do golenia z bioolejkiem z bawełny, 9.89 zł [klik].
  2. FLUFF, Mus do golenia z avocado i niacynamidem, 32.00 zł [klik].
  3. FLUFF, Pianka do golenia z avocado i niacynamidem, 34.00 zł [klik].

Zdarza Ci się używać do depilacji maszynką innych produktów niż pianka? Daj nam znać w komentarzu, co najczęściej stosujesz!

Czytaj także: 5 kosmetycznych tipów, które powinnaś znać!

Artykuł zawiera linki afiliacyjne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj