Dlaczego nie warto na siłę gonić za szczupłą sylwetką?

Stań przed lustrem i przyjrzyj się sobie. Naprawdę jest tak tragicznie? Nie ma w Tobie nic pięknego? Bzdura! Każda z nas jest piękna. Jeśli masz kilka kg za dużo, to z pewnością masz odstające pośladki i piersi. Głodówka sprawi, że schudniesz, ale zgubisz również gdzieś po drodze kobiece kształty.

Nie ma nic złego w pracowaniu nad swoją sylwetką, ale czy warto to robić za wszelką cenę? Za cenę dołowania się z powodu jednego ciastka, które uwielbiasz? Zmień podejście! Ćwicz, pij wodę, staraj się zmienić nawyki żywieniowe, ale odpuść sobie od czasu do czasu. Skoro dbasz o siebie, to jedno ciastko nic nie zmieni. Jesteśmy tylko ludźmi, mamy jedno życie, więc czy ten kawałek placka lub batonik to taka zbrodnia? Czy z jego powodu warto zacząć siebie nienawidzić?

Pomyśl sobie, że ćwiczysz dla zdrowia, aby ujędrnić skórę i pozbyć się cellulitu. Nie waż się codziennie, bo to nie ma sensu. Nasza waga zmienia się w zależności od fazy cyklu i ilości wody w organizmie. Właśnie dlatego czasem ważysz 300 kcal więcej niż dzień wcześniej. Ćwicz po to, by móc od czasu do czasu zjeść coś niezdrowego bez wyrzutów sumienia. Może i przez to będziesz nieco grubsza, niż gdybyś się głodziła, ale za to będziesz zdrowsza i szczęśliwsza. Zachęć rodzinę do wspólnego gotowania. Z ich wsparciem będzie Ci łatwiej.

Pamiętaj, że życie masz jedno, więc warto się nim cieszyć. Nie dołuj się z powodu jednej fałdki i nie pozwól, żeby dążenie do idealnej sylwetki stało się Twoją obsesją!

A jak to jest z Wami? Dążycie za wszelką cenę do szczupłej sylwetki czy odpuszczacie sobie czasami? 🙂

Źródło tekstu: http://www.dlanastolatek.pl || Źródło zdjęć: Pexels

6 KOMENTARZE

  1. Ja jestem bardzo chuda, mimo, że jem wszystko kiedy chce. Nie jem mało, po prostu mam taki organizm. Jednak bardzo denerwuje mnie kiedy ktoś patrzy na mnie jak na jakąś anorektyczkę i na siłę wciska mi jedzenie.

  2. Dobry post, teraz zbyt wiele osób chce być perfekcyjnym na siłę, nie patrząc na to, że zdjęcia lasek na ig są wyretuszowane jak tylko się da. Lepiej być zdrowym z wagą 58 kg przy wzroście 160, niż być praktycznie umierającym szkieletem z niedoborami wszystkich możliwych witamin, pokurczonym żołądkiem i brakiem siły na życie. Ludzie pomyślcie błagam…

    • Niezgadzam się z tym co napisałaś nie wszystkie zdjęcia lasek z insta są wyretuszowane. Jest wiele dziewczyn które mają piękną figurę m.in Ja. O czym ty mówisz?, cyt:,,Umierającym szkieletem z niedoborami wszystkich możliwych witamin…,, Że ktoś jest chudy czy szczupły nie znaczy że jak napisałaś jest niezdrowy i nie ma witamin.Będąc otyłym lub z nadwagą jest się w tedy niezdrowym. Zanim coś napiszesz zastanów się 3 razy ponieważ mogłaś w ten sposób kogoś urazić . Pozdrawiam:))

      • Prawda, że nie każde zdjęcia dziewczyn z instagrama są wyretuszowane, ale czy to znaczy, że wszystkie dziewczyny mają tak wyglądać? Osoby, które mają kilka kilo więcej, zwykle mają słabo samoocenę, a jak widać u ciebie, jest ona bardzo dobra, skoro uważasz ,,-Jest wiele dziewczyn, które mają piękną figurę m.in. ja ” nie mówię, że jej nie masz, nie znam cię więc, nie wiem, jak wyglądasz, ale to znaczy, że czujesz się dobrze w swoim ciele, a niektóre dziewczyny nie lubią siebie. Przecież każda z nas jest piękna na swój sposób, a to, co powiedziałaś o dziewczynach grubszych to w porównaniu z dziewczynami z anoreksją itp. Są zdrowsze, bo ich organizm dostaje więcej witamin i składników odżywczych. I popadanie w problemy z wagą nie jest miłe, a przecież nie żyje się po to, żeby tylko dobrze wyglądać. Wiem, co mówię, bo sama miałam i mam z takimi rzeczami problemy, ale czasem nawet z kilkoma kilogramami mniej czy więcej trzeba siebie pokochać.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here