Źródło: Pinterest

Większość nastolatek pragnie mieć idealną figurę. W tym wpisie dowiesz się, dlaczego nie powinnaś być jedną z nich.

Jesteś wiecznie na diecie? Cały czas walczysz o perfekcyjny wygląd i nic z tego nie wychodzi? W takim razie mamy dla Ciebie super rozwiązanie! Przestań się odchudzać! 🙂 W tym wpisie przekonamy Cię, dlaczego to świetny pomysł.

Dlaczego powinnaś przestać się odchudzać?

Powinnaś przestać się odchudzać, bo…

…to, co Cię inspiruje, to kłamstwo!

90% profili na Instagramie zawiera zdjęcia, które są nieprawdziwe. Niby każda z nas o tym wie, ale jakoś łatwo o tym zapominamy. Dziewczyny, które Cię inspirują, na żywo wyglądają zupełnie inaczej! Na szczęście coraz więcej się o tym mówi, ale chyba wciąż za mało, bo mnóstwo nastolatek popada w kompleksy z powodu social mediów.

W pogoni za perfekcyjnym zdjęciem Insta Girls robią zdjęcia przed zjedzeniem posiłku, przy korzystnym świetle i przy odpowiedniej pozie. Oczywiście nie możemy zapominać o magicznych filtrach i Photoshopie. Nie daj się nabrać na tę iluzję!

…jesteś z tego powodu nieszczęśliwa!

Chcesz schudnąć, ale Ci nie wychodzi, a na dodatek wokół Ciebie (no i oczywiście w Internecie!) jest mnóstwo szczupłych dziewczyn. Kiepsko to wygląda, prawda? Im więcej o tym myślisz, tym gorzej się czujesz. Zastanów się, czy warto.

…życie przecieka Ci przez palce!

Osoby, które próbują schudnąć często podporządkowują temu całe swoje życie. Aby nie narażać się na pokusy, rezygnują z życia towarzyskiego i przestają wychodzić ze znajomymi. Zamiast tego obsesyjnie liczą kalorie, aby przypadkiem nie przytyć. Skoro od dłuższego czasu nie udaje Ci się schudnąć, to może czas z tym skończyć?

…to nie jest dla Ciebie zdrowe!

Przede wszystkim cierpi na tym Twoja psychika, bo skoro ciągle się nie udaje, to jesteś zła, smutna, rozczarowana sama sobą… Poza tym wieczne odchudzanie nie jest dobre dla Twojego organizmu, bo przecież będąc na diecie unikasz wielu potraw, a więc istnieje prawdopodobieństwo nie dostarczasz sobie wszystkich potrzebnych składników odżywczych.

Czy rezygnacja z odchudzania oznacza, że masz sobie zupełnie odpuścić?

Absolutnie nie! Możliwe, że wystarczy zmienić sposób myślenia. Zamiast się odchudzać, może po prostu zaczniesz żyć zdrowo? Ćwiczyć nie po to, aby schudnąć, ale po to, aby Twoje ciało było sprawne? Odmawiać sobie jakiś potraw nie po to, aby zrzucić kilka kilogramów, ale jeść w taki sposób, aby odżywić organizm?

Zamiast ślepo dążyć do ideału, po prostu staraj się żyć zdrowo i nie obwiniaj się, kiedy ulegniesz jakiejś pokusie. W końcu jesteś tylko człowiekiem 🙂

Może zamiast wciąż próbować schudnąć, aby zmieścić się w obcisłe jeansy, po prostu kupisz rozmiar większe i spróbujesz polubić swoje krągłości? Nikt nie lubi wylewających się fałdek, ale odpowiednio dobrana bielizna i ubrania w prawidłowym rozmiarze mogą sprawić, że zamiast czuć się  g r u b o, zaczniesz czuć się  k o b i e c o!

To jak, spróbujesz? 🙂

Czytaj także: Sesje jogi dla początkujących

Źródło: Pinterest

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj