zalety chodzenia
Źródło: https://pl.pinterest.com/pin/623396773389417622

Zastanawiasz się, dlaczego warto robić minimum 10 tysięcy kroków w ciągu dnia? Odpowiedź znajdziesz w tym wpisie.

Z pewnością nie raz słyszałaś, że powinno się robić w ciągu dnia minimum 10 tysięcy kroków. Być może nie zdajesz sobie jednak sprawy z tego, jak wiele korzyści to przynosi. W dzisiejszym wpisie podpowiadamy, jakie korzyści wynikają z chodzenia.

Dlaczego warto chodzić 10 tys. kroków dziennie?

#1. Chodzenie 10 tys. kroków dziennie pomaga utrzymać formę

Spacer czy szybki marsz to odpowiednia forma aktywności dla wszystkich, bez względu na tuszę i kondycję. Magiczne 10 tys. to dolna granica, rekomendowana przez specjalistów od odchudzania.

#2. Chodzenie 10 tys. kroków dziennie dotlenia mózg

Spacery najczęściej odbywają się na dworze, a więc siłą rzeczy oddychamy świeżym powietrzem, które dotlenia nasz mózg. Dzięki temu między innymi lepiej śpimy i nie mamy problemów z koncentracją.

#3. Chodzenie 10 tys. kroków dziennie obniża ciśnienie tętnicze

Podwyższone ciśnienie może prowadzić do chorób nerek, udaru, a nawet zawału serca! Problem dotyczy nie tylko osób starszych, dlatego z pewnością nie należy go lekceważyć. Regularne spacery obniżają ciśnienie, sprawiając że maleje ryzyko zapadnięcia na wiele schorzeń.

#4. Chodzenie 10 tys. kroków dziennie obniża poziom glukozy we krwi

Podwyższony poziom cukru we krwi może prowadzić do cukrzycy. Spacery skutecznie pomagają usunąć glukozę z krwiobiegu.

#5. Chodzenie 10 tys. kroków dziennie pomaga zredukować stres

Aktywność fizyczna pomaga zapomnieć o problemach i dzięki temu zmniejszyć stres. Co prawda maszerowanie nie męczy nas tak mocno, ale symbolicznie pozwala zostawić wszystkie troski za sobą 🙂

#6. Chodzenie 10 tys. kroków dziennie wspomaga krążenie krwi

Jak każda aktywność fizyczna, chodzenie również wpływa korzystnie na nasze krążenie. Pomaga wyeliminować uczucie zimna, zwroty głowy, zmęczenie, bolesne skurcze czy drętwienie ciała. Dodatkowo szybsze krążenie to lepsza koncentracja.

Polecamy: Stepper ? dlaczego warto go mieć?

zalety chodzenia
Źródło: https://pl.pinterest.com/pin/490540584410745288

5 KOMENTARZE

  1. Mam dom więc wyjdę na dwór i będę liczyć kroki xd . Przeczytałam już wasz ,, dlaczego warto robić przysiady ” i ,, dlaczego warto kręcić Hula-hop” . Teraz naprawdę będę Fit ! Xd

  2. Świetny wpis, przyda się bo teraz jak 8h siedzę przed komputerem nie robię nawet 800 króków dziennie… wstaję, idę na lekcje, na obiad, odrabiam lekcje, ide spać i tak w kółko. Mogłabym poprosić o wpis jak przejść tak porządny glow up?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj