Źródło: Pinterest

W tym wpisie znajdziesz 4 powody, dla których warto ćwiczyć.

Aktualnie panuje wielka moda na zdrowe odżywianie i ćwiczenie (i bardzo dobrze!). Jedni robią, to bo wiedzą, jakie korzyści z tego płyną, a inni dlatego, że to modne. Jeśli jesteś w tej drugiej grupie, to ten wpis jest właśnie dla Ciebie. Poniżej znajdziesz 4 powody dlaczego warto ćwiczyć.

#1. Lepsza figura

Wiele nastolatek właśnie po, to aby mieć lepszą figurę. Niektóre dziewczyny chcą być umięśnione, a inne wolą być po prostu szczupłe. Ćwiczenia to aż 30% sukcesu w walce o lepszą sylwetkę, dlatego wskakuj w odpowiednie buty i leć na matę!

#2. Lepszy sen

Już za czasów naszych babć modne było powiedzenie, że jak się człowiek zmęczy, to się lepiej wyśpi. Oczywiście zgadzamy się z tym całkowicie, jednak nie mamy na myśli zmęczenia wywołanego przez siedzenie przy komputerze czy telefonie. Mówimy tu o zmęczeniu fizycznym, czyli właśnie takim po ćwiczeniach. Pamiętaj, że sen to podstawa naszego zdrowego trybu życia.

#3. Mniejsza ilość stresu

Stresujesz się czymś? Czujesz, że zaraz złość Cię rozsadzi? A może chciałabyś po prostu uciec choć na chwilę od swoich problemów? Idź poćwiczyć! Kiedy ćwiczymy, poziom naszych niektórych hormonów się zwiększa, a innych zmniejsza. Podczas aktywności fizycznej hormon odpowiedzialny za stres zmniejsza swój poziom, a podnosi się hormon szczęścia.

#4. Poprawa samooceny

Wiele nastolatek uważa, że są grube i brzydkie. Mamy nadzieje, że Ty nie należysz do takich osób! Gdybyś jednak kiedyś zwątpiła w siebie, to mamy dla Ciebie radę. Zacznij ćwiczyć! Dlaczego? Ponieważ ćwicząc, mamy całkowitą odpowiedzialność za swoją figurę i wygląd. Reasumując, jeśli ćwiczysz, to Twoje ciało jest w dobrych rękach!

#5. Większa wydolność organizmu

Bez względu na to, na jaką aktywność fizyczną się zdecydujesz, wpłynie ona pozytywnie na Twój organizm. Jeśli będziesz biegać, pływać czy jeździć na rowerze, to poprawisz swoją kondycję, dzięki czemu bieg na autobus lub wejście na 4 piętro w bloku, przestanie być problemem. Jeśli natomiast zdecydujesz się na siłownię, to wzmocnisz swoje mięśnie i będziesz mieć zwyczajnie więcej siły (np. żeby pomóc mamie nieść siatki z zakupami 🙂

Źródło zdjęć: Pinterest

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj