Nie jesteś fanką czytania książek i uważasz, że to strata czasu? Przekonamy Cię, że jest inaczej!

Książki to część naszego życia. Każdy z nas przeczytał kiedyś chociaż jedną książkę. Możemy je znaleźć wszędzie: w bibliotece, w domu, w szkole. Dla niektórych książki są bardzo ważne, uwielbiają je czytać i mogą to robić praktycznie cały czas. Poświęcają oni, tej dziedzinie każdą wolną chwilę. Są jednak też tacy, którzy nie lubią czytać i żadnymi siłami ich do tego nie zmusimy. Jest jednak kilka plusów, wynikających z czytania książek, o których warto wiedzieć.

Dlaczego warto czytać książki?

  • Poszerzamy zakres naszego słownictwa. Kiedy czytamy dużo książek, nasze słownictwo automatycznie się powiększa, poznajemy wiele słów, których do tej pory nie znaliśmy.
  • Uczymy się ortografii. W dobie autokorekty, robimy coraz więcej błędów ortograficznych, ponieważ komputer poprawia wszystko za nas i nie musimy skupiać się na takich ,,drobnostkach”. Czytając książki, utrwalamy sobie zasady poprawnej pisowni.
  • Rozwijamy naszą wyobraźnię. Czytanie pomaga nam rozwijać naszą wyobraźnię, ponieważ czytając musimy wyobrażać sobie sytuacje, których nie widzimy (jak w przypadku filmów, czy seriali).
  • Poszerzamy wiedzę. Czytając książki naukowe, możemy dowiedzieć się wielu nowych rzeczy, o których nie mieliśmy dotąd pojęcia. Jeśli nie chcemy czytać książek naukowych, może to być czasopismo takie jak, np. National Geographic.
  • Robimy coś pożytecznego. Czytanie jest dużo zdrowsze i pożyteczniejsze, niż oglądanie telewizji, czy granie na komputerze.
  • Relaksujemy się. Czytanie nie wymaga ogromnego wysiłku, można się przy nim zrelaksować i odpocząć, ucząc się przy okazji nowych rzeczy.

Sądzisz, że czytanie jest pożyteczne, czy raczej należysz do tej drugiej grupy, która nie znosi czytać i robi wszystko, aby tylko nie dotknąć książki? Daj nam znać w  komentarzu! 🙂

Dlaczego warto czytać książki?

3 KOMENTARZE

  1. Lubię czytać, ale nie lektury. To jest takie zmuszanie do czytania książek które często mnie nie ciekawią. Ostatnio przeczytałam ciekawą książkę pt. ,, Zanim się pojawiłeś”. Bardzo mi się podobała. 😉

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj