Uważasz, że prowadzenie pamiętnika to strata czasu, obciach i ogólnie ,,to nie jest dla Ciebie”? Po tym wpisie zmienisz zdanie!

Dlaczego warto pisać pamiętnik?

#1. Skarbnica wspomnień

Gdy po kilku latach wrócisz do tworzonych kiedyś przez Ciebie wpisów, będziesz mogła poczuć się jak w chwili ich pisania i przeżyć towarzyszące temu emocje. To tak jakby cofnąć się w czasie. Wspomnienia – te większe i te mniejsze – będziesz mieć na wyciągnięcie ręki. Nawet sobie nie wyobrażasz ile z nich nie będziesz po kilku latach pamiętać. Czytając je po jakimś czasie, dowiesz się wielu ciekawych naprawdę rzeczy.

#2. Sposób na wyładowanie i wyciszenie się

Gdy emocje kumulują się, a w głowie masz natłok myśli i zmartwień, przelej je na papier. Od razu poczujesz się lżejsza, spokojniejsza, a przy tym nikogo nie urazisz i na nikim się nie wyładujesz – oberwie jedynie zapisana kartka 🙂 Prócz tego, na ukazane w ten sposób przez Ciebie problemy, będziesz mogła popatrzyć z innej strony i łatwiej będzie Ci je rozwiązać.

#3. Masz wgląd na swój rozwój

W każdej sferze życia człowiek się rozwija, a Ty, pisząc pamiętnik, masz właśnie idealny wgląd na osiągnięty przez Ciebie progres. Dzięki temu będziesz wiedzieć, czy masz powód do dumy, czy raczej do pracy nad sobą. Zobaczysz cały proces kreowania samej siebie oraz to, jak wszystkie Twoje poglądy się zmieniały i ostatecznie ukształtowały.

Dlaczego warto pisać pamiętnik?
Źródło: Favim

#4. Rozwijasz swój język

Oczywistym jest to, ze przez regularne pisanie rozwijasz tę sztukę i umiejętności pisarskie, ale także wypowiadane przez Ciebie słowa się poprawiają.  Łatwiej przychodzi Ci wyrażenie swojego zdania na dany temat i unikasz – jakże irytujących – przerywników, typu: „yyy” czy „eee”.

#5. Poznajesz siebie

Pisząc, a raczej czytając to, co w ten sposób powstało, poznajesz swoje emocje, rzeczy, które są dla Ciebie ciężkie i kłopotliwe, swoje pragnienia – ogółem coś co ujrzysz dopiero analizując wszystko, co się dzieje wewnątrz Ciebie. Dzięki temu dowiesz się czego tak na prawdę chcesz i potrzebujesz.

A może któraś z Was już prowadzi pamiętnik? Koniecznie podzielcie się spostrzeżeniami na ten temat.

Dlaczego warto pisać pamiętnik?

3 KOMENTARZE

  1. Piszę, ale bardzo nieregularnie- jak mi się przypomni, albo gdy zdarzy się coś ważnego. To super sprawa! Gdy patrzę na wpisy z przed kilku lat to takie wooow

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj