Zastanawiasz się, dlaczego warto prowadzić pamiętnik? W tym wpisie przedstawimy kilka powodów.

Prowadzenie pamiętnika, przynajmniej w formie papierowej, staje się niestety coraz mniej popularne. Na szczęście nie jest tak, że rezygnujemy z wyrażania emocji całkowicie – po prostu swoje myśli częściej przelewamy na komputer niż papier. W tym wpisie skupimy się jednak na tradycyjnym pamiętniku, który przeszedł już nieco do lamusa.

Dlaczego warto prowadzić pamiętnik?

Poprawia charakter pisma

Jeżeli uważasz, że Twój charakter pisma mógłby być ładniejszy, to aby go poprawić musisz pisać, pisać i jeszcze raz pisać. Im więcej, tym lepiej, dlatego w tym wypadku pisanie pamiętnika jest świetnym pomysłem.

Pomaga podjąć trudne decyzje

Czasami w naszym życiu pojawiają się problemy lub musimy podjąć trudne decyzje, które wymagają głębszych przemyśleń. Nie zawsze można wszystko dokładnie przemyśleć lub przegadać – wtedy najlepszym wyjściem jest pisanie.

Pamiętnik nie ocenia

Ile razy zrezygnowałaś ze zdradzenia komuś swoich myśli lub rozterek, bo bałaś się czyjejś reakcji i tego co może sobie o Tobie pomyśleć? Papier przyjmie wszystko co napiszesz i nie będzie Cię oceniał.

Pozwala odtworzyć wspomnienia

Pamiętnik nie służy tylko do zwierzania się i pisania o smutnych rzeczach, ale również tych radosnych. Nie zawsze możemy wszystko uwiecznić na zdjęciach, a opisanie tego sprawia, że nawet po długim czasie można bez problemu odtworzyć wspomnienia.

Polecamy: Jak zwiększyć pewność siebie?

Źródło zdjęć: Pinterest

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj