W dzisiejszym poście przedstawiamy Wam korzyści płynące ze skakania na trampolinie.
Słyszałyście kiedyś o tzw. ,,Jupping fitness”? Z pewnością tak, ale czy zastanawiałyście się kiedyś, dlaczego panuje aż taki szał na trampoliny? Jeśli tak, to właśnie w tym wpisie znajdziecie na to pytanie odpowiedź!
Dlaczego warto skakać?
#1. To świetna zabawa
Trampolina to z pewnością zabawka z dzieciństwa wielu z Was, ale niektórzy skaczą na niej do tej pory. Dlaczego? Bo to nic innego jak sama frajda! Jeśli nigdy nie skakałyście na trampolinie, to koniecznie musicie spróbować! Z pewnością się w tym zakochacie.
#2. Spala mnóstwo kalorii
Lato tuż tuż, a więc trzeba zacząć robić formę, a nie masę (jak cały rok). Oczywiście żartujemy! Mimo to, jeśli Waszym celem jest schudnięcie to trampolina Wam w tym pomoże. Dlaczego? Bo skakanie przez godzinę spala nawet do 700 kcal. Nie ma na co czekać – do roboty!
#3. Podkręca metabolizm
Zacznijmy od tego, co to jest w ogóle metabolizm. Jest to nic innego jak szybkość przemiany materii w naszym organizmie. Im szybszy metabolizm, tym więcej kalorii potrzebuje nasz organizm. Poprzez skakanie na trampolinie, serce pompuje więcej krwi oraz potrzebuje więcej tlenu, a co za tym idzie – przemiana materii znacznie przyśpiesza.
#4. Rzeźbi mięśnie głębokie
Robiłyście kiedyś brzuszki, aby mieć zarysowane mięśnie brzucha? Z pewnością tak, ale czy wiecie, że posiadacie także mięśnie głębokie, które również są bardzo ważne? To głównie one odpowiadają za prawidłową postawę, która jest naprawdę istotna! Skacząc na trampolinie pracują nie tylko mięśnie głębokie, ale również pozostałe.
#5. Poprawia kondycję
Macie problem ze słabą kondycją? Skaczcie przynajmniej 20 minut dziennie na trampolinie. Pewnie zastanawiacie się dlaczego – otóż podczas wysiłku nasze serce potrzebuje więcej tlenu. Jeśli będziecie regularnie ćwiczyć, to Wasze serce automatycznie przyzwyczai się do wysiłku i będzie czerpać odpowiednią ilość tlenu, co spowoduje, że zadyszka zniknie.
Polecamy: Dlaczego warto biegać?
Metabolizm to nie jest szybkość przemian, tylko suma wszystkich reakcji chemicznych przebiegających w organizmie (nie tylko człowieka)