Sprawdź, jakie korzyści wynikają z robienia sobie krótkiej drzemki w ciągu dnia.

Wieczorami siedzisz do późna, a rano wstajesz bardzo wcześnie, przez co jesteś niewyspana i masz problemy z koncentracją? Kawa nie zawsze może pomóc w walce ze zmęczeniem, poza tym nie każdy ją lubi. Na szczęście jest też inny sposób – popołudniowa drzemka! W dzisiejszym wpisie przedstawimy Ci kilka korzyści wynikających ze spania w ciągu dnia.

Dlaczego warto ucinać sobie drzemkę w ciągu dnia?

Nie musisz poświęcać na drzemkę dużo czasu (niestety to nie przedszkole i mało która z nas może pozwolić sobie na długie leżakowanie). Tak naprawdę wystarczy 15-30 minut.

#1. Będziesz mieć więcej energii

To oczywiste, bo to przecież główny powód, dla którego to robimy. Jeśli nie możesz się na niczym skupić, oczy same zaczynają się kleić, głowa opada bezwiednie, a na dodatek ziewasz na okrągło, to znak, że potrzebujesz się zdrzemnąć. To zdecydowanie zdrowszy i skuteczniejszy sposób na nabranie sił, niż kawa.

#2. Rozprostujesz kości

W szkole siedzimy przez ileś godzin w niewygodnych ławkach (nierzadko z podkurczonymi nogami), a po powrocie do domu siadamy przed komputerem i najczęściej garbimy się przed nim. Cierpi na tym przede wszystkim nasz kręgosłup, ale także całe nogi. Krótka drzemka pozwoli rozprostować kości, co pozytywnie wpływa na naszą sylwetkę, a także zmniejsza ból nóg.

#3. Dasz odpocząć oczom

Nie oszukujmy się, nasze oczy są narażone na działanie sztucznego światła praktycznie przez cały dzień. Ekrany smartfonów i komputerów rażą swoim jasnym światłem, co nie jest zbyt zdrowe. Kilka albo kilkanaście minut przerwy w ciągu dnia z pewnością wyjdzie nam na korzyść.

#4. Zmniejszysz stres

Brak snu powoduje rozdrażnienie, co może stać się przyczyną stresu. Możesz jednak tego uniknąć, jeśli po prostu zdrzemniesz się przez jakiś czas. Badania wykazały, że osoby które w ciągu dnia ucinają sobie drzemkę, są mniej zestresowane.

#5. Opanujesz głód

Często popołudniami dopada nas chęć na zjedzenie czegoś słodkiego. Zamiast tego, lepiej zrób sobie drzemkę. Choć te kilkanaście minut nie pomoże Ci schudnąć (dowiedziono, że sen pomaga w odchudzaniu, ale próba była przeprowadzana osobach, które spały 8 godzin), ale za to sprawi, że nie zjesz niczego kalorycznego 🙂

drzemka w ciągu dnia

Źródło zdjęć: http://pl.pinterest.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj