Jeśli jesteś ciekawa, dlaczego warto wiązać się z kimś zupełnie innym od nas, to ten wpis jest dla Ciebie.

Z pewnością znasz to powiedzenie, że przeciwieństwa się przyciągają. Choć wiele osób decyduje się na związek z kimś zupełnie innym od nich, to jest też spora grupa, która boi się, że dzielące różnice będą przeszkodą nie do przeskoczenia.

W tym wpisie powiemy, dlaczego warto wiązać się z kimś zupełnie innym od nas.

#1. Z taką osobą nie będziesz się nudzić. Ponieważ oboje różnice się od siebie, to dzięki temu macie różne sposoby na spędzanie wolnego czasu i różne zainteresowania. Dzięki temu możecie cały czas próbować nowych rzeczy i z pewnością nie będziecie się ze sobą nudzić.

#2. Możecie poznawać swoje pasje. Ty możesz poznawać hobby swojego ukochanego, a on Twoje. Być może któraś z tych pasji stanie się Waszą wspólną i będziecie ją rozwijać wspólnie. To świetna okazja, aby przełamać swoje opory, zwłaszcza jeśli zainteresowania Twojej drugiej połówki są dość ekstremalne.

#3. Masz szansę zmieniać się na lepsze. Z pewnością masz w sobie coś takiego, co chętnie byś zmieniła. Jesteś zbyt nieśmiała albo nie masz motywacji do ćwiczeń, a może coś zupełnie innego! Możliwe, że Twoje dokładne przeciwieństwo również i w tym przypadku różni się od Ciebie. Dzięki temu z pomocą tej osoby możesz zmienić się na lepsze.

#4. Rozwiniesz w sobie empatię. Związek ze swoim przeciwieństwem to dobra lekcja, szczególnie jeśli jesteś osobą, która uważa, że ma zawsze rację. Gdy w grę wchodzą uczucia, jesteśmy w stanie naginać swoje reguły i zasady, więc całkiem możliwe, że nauczysz się dostrzegać drugą osobę i jej punkt widzenia.

#5. Staniesz się bardziej cierpliwa. Jeśli Wasze charaktery są różne, to może to powodować między Wami zgrzyty. Nie traktuj kłótni jako zła koniecznego (oczywiście w miarę możliwości staraj się ich unikać), ale wyciągaj z nich jak najwięcej i ćwicz opanowanie oraz cierpliwość.

Czytaj także: Dlaczego chłopcy nie mówią o problemach?

przeciwieństwa się przyciągają

Źródło zdjęć: Pinterest

1 KOMENTARZ

  1. Mi się zdaje, że jednak jakieś podobieństwa muszą być, ale fakt, że z moim ukochanym dużo nas dzieli i dzięki temu nigdy się ze sobą nie nudzimy :*

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj