Źródło: Pinterest

Zazdrościsz swoim koleżankom, że mają większy biust od Twojego i boisz się, że może coś jest z Tobą nie w porządku? Sprawdź, do kiedy rośnie biust!

Rozwój piersi jest indywidualną sprawą i zależy od wielu czynników. Różnice w tempie wzrostu zależą między innymi od uwarunkowań genetycznych i mogą się różnić nawet o kilka lat! Podobnie jest z miesiączką, która pojawia się między 10 a 15 rokiem życia i te różnice są jak najbardziej normalne.

Do kiedy rośnie biust?

Zazwyczaj za pierwszą fazę wzrostu przyjmuje się lata 12-16, kiedy to w piersiach gromadzi się tkanka tłuszczowa. Za drugą fazą natomiast przyjmuje się lata 16-20 i wtedy to sutki uzyskują swój indywidualny kształt, a piersi stają się większe. Jednak jeśli w Twoim przypadku jest inaczej, nie panikuj! Zdarza się bowiem, że biust powiększa się po 20 roku życia, choć jest to zazwyczaj spowodowane nagłym przyrostem masy ciała, ale nie zawsze musi tak być.

Co mesz zrobić, jeśli Twój biust jest niewielki?

Uzbrój się w cierpliwość! Żadne kremy, ćwiczenia ani diety nie sprawią, że urośnie Ci biust. Porozmawiaj ze swoją mamą, ponieważ bardzo prawdopodobne, że rozmiar piersi odziedziczyłaś po niej. Pamiętaj też, że wysokie i szczupłe dziewczyny dojrzewają później niż te, które niższe i tęższe.

Zalety małych piersi:

– Nie masz problemu z dobraniem stanika;

– Nie obciążasz kręgosłupa;

– Pozostaną jędrne na bardzo długo;

– Możesz swobodnie uprawiać sporty;

– Wielu chłopców wcale nie lubi dużych piersi 🙂

Złośliwe komentarze – jak sobie z nimi radzić?

Jeśli ktoś dokucza Ci z powodu Twojego małego biustu, masz 2 wyjścia – albo to zignorować i śmiać się razem z tą osobą (pokażesz wtedy, że masz do siebie dystans i poczucie humoru, a takie komentarze nie psują Ci nastroju), albo spróbuj się odgryźć wyśmiewając tę osobę – z pewnością nie będzie już miała wtedy ochoty kontynuować rozmowy.

Do kiedy rośnie biust?

Rozmiar biustu a dieta. Piersi zbudowane są z tkanki gruczołowej, którą otacza tkanka tłuszczowa. W związku z tym kiedy chudniemy, w pierwszej kolejności maleje nam biust, a gdy tyjemy, staje się on pełniejszy i bardziej wydatny.

Rozmiar biustu a ciąża. W czasie ciąży, na skutek działania hormonów piersi stają się większe. Często również ich wielkość pozostaje bez zmian po porodzie, dlatego nawet jeśli teraz nie możesz pochwalić się dużym biustem, wielce prawdopodobne, że w przyszłości to się zmieni 🙂

Jak optycznie powiększyć mały biust? Wybieraj staniki typu push-up, bluzki z falbankami, kokardami i innymi ozdobami w okolicy piersi, które optycznie je powiększą. Lśniące materiały załamują światło i ładnie zaokrąglają piersi.

Źródło zdjęć: http://weheartit.com

12 KOMENTARZE

  1. Mam miseczkę C i muszę przyznać ,że zazdroszczę tym wszystkim dziewczynom z miseczką A. Ciągle myślę o tym ,że mam za duże piersi. Większych kompleksów nabrałam kiedy się zakochałam ? Strasznie krępuję się podczas w-fu. Dziewczyny jeśli macie małe piersi to naprawdę cieszcie się ?? Bo tu jednak nie chodzi tylko o wygląd?

    • To tak nie działa , mam 13 lat i nie mam piersi w cale , każdy się ze mnie śmieje i wyzywa od płaskich , czy desek , więc wolałabym mieć miseczkę C niż w tym wieku nie mieć ich w ogóle. Pozdrawiam

  2. JA MAM 75 B lepiej mniejsze i jędrne niż mieć duże..i wiszące. :/
    Moje koleżanki w wieku 17 lat już takie mają…

  3. Stanik to nie problem. Problemem jest znalezienie sukienki która jest dobra w biuście i w tali. Wiem co mówię. Mam rozmiar F ale w sumie nie przeszkadza mi, wręcz przeciwnie poza tym jednym problemem z doborem sukienki to nawet się ciesze. Wszystkie koleżanki zazdroszczą chociaż nie wiem czemu. Przecież każda z nas jest piękna ??

    • Ciesz się że masz 14 lat i masz miseczkę D , ja mam 13 lat i nie mam piersi w cale i każdy się ze mnie nabija , więc tak … .

  4. Duży biust to wcale nie jest taka super sprawa. Moja siostra ma naprawdę duże piersi i zazdrości mi moich bo nie mam problemów ze znalezieniem odpowiedniego stanika ?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj