Źródło: Pinterest

Marzysz o idealnie gładkich nogach? Poznaj skuteczne metody depilacji!

W dzisiejszych czasach gładkie nogi to właściwie konieczność i mało która dziewczyna rezygnuje z depilacji. Nikt nie chce się przecież wystawić na pośmiewisko (rówieśnicy potrafią być naprawdę okrutni, szczególnie dla tych, których odstają od ich kanonu piękna), a poza tym owłosione nogi wyglądają nieestetycznie i większość dziewczyn sama odczuwa potrzebę pozbycia się niechcianych włosków. W tym wpisie omówimy pokrótce domowe sposoby, dzięki którym będziesz mogła cieszyć się gładkimi nogami.

Domowe sposoby na gładkie nogi

#1. Maszynka

Golenie nóg przy pomocy maszynki jest chyba najbardziej popularnym sposobem na pozbycie się niechcianych włosków. Niestety dość spora liczba dziewczyn skarży się na podrażnienia po goleniu. Aby temu zapobiec, warto stosować poniższe porady:

  • Regularnie wykonuj peeling (1-2 razy w tygodniu);
  • Nigdy nie depiluj nóg na sucho! – jeśli masz problem z wrastającymi włoskami, zacznij używać pianki do golenia (jeśli nie masz jej pod ręką, użyj odżywki do włosów!);
  • Nowej maszynki nie dociskaj zbyt mocno do skóry, aby nie poranić nóg;
  • Wymieniaj maszynkę, gdy ostrza się stępią (tępa maszynka również może powodować podrażnienia);
  • Pamiętaj o odpowiednim nawilżeniu skóry po depilacji.

#2. Krem

Krem do depilacji nie powoduje podrażnień, ale ma za to inne wady – cały ,,zabieg” zajmuje dużo czasu, więc nie każdy się zdecyduje na to rozwiązanie. Składniki zawarte w kremie mogą uczulać, dlatego zawsze należy wykonać próbę na niewielkim fragmencie skóry.

#3. Wosk

Depilacja za pomocą plastrów jest dość bolesna, ale za to efekty utrzymują się dłużej. Włoski są wyrywane, a nie tylko ścinane, więc ich odrastanie zajmuje więcej czasu. Jedynym przeciwwskazaniem do stosowania plastrów są wrażliwa skóra i niski próg odporności na ból. Aby depilacja była dokładna, włoski powinny mieć długość około 1 centymetra, więc nie każda z nas się na to zdecyduje.

Czytaj także: Wszystko co musisz wiedzieć o depilacji woskiem

#4. Depilator

Decydując się na tę metodę przygotuj się na ból. Depilator chwyta włoski i wyrywa je wraz z cebulkami. Niestety w tym wypadku włoski również mogą wrastać, ale za to cały zabieg trwa dość krótko (pod warunkiem, że nie robimy przerw). Aby załagodzić nieco ból, można jedną ręką naciągać fragment skóry, który zamierzamy ogolić.

#5. Pasta cukrowa

Pasta cukrowa działa podobnie do wosku, z tą różnicą, że pasta nie przykleja się do skóry, a jedynie do włosków, co zmniejsza ból. Zwolennicy tej metody twierdzą, że przy regularnym stosowaniu można całkowicie pozbyć się włosków z niektórych okolic ciała.

Czytaj także: Depilacja pastą cukrową – sprawdź, czy warto!

Jaką metodę depilacji wybierasz najczęściej? Napisz nam o tym w komentarzu!

gładkie nogi

Źródło zdjęć: http://favim.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj