Przykry zapach z ust może spędzać sen z powiek wielu z nas. Zobacz nasze skuteczne, domowe sposoby na pozbycie się tego problemu!

#1. Zadbaj o zęby. Najczęściej przyczyną nieświeżego oddechu jest nieodpowiednia higiena zębów. Staraj się myć zęby po każdym posiłku i minimum raz dziennie używaj nici dentystycznej. Podczas mycia zębów, szczotkuj również język oraz podniebienie.

#2. Soda oczyszczona. Płukanka z łyżeczką sody wymieszanej w filiżance wody, działa bakteriobójczo i przywraca odpowiedni poziom pH w jamie ustnej.

#3. Cytryna. Sok z cytryny rozpuszczony w ciepłej wodzie, świetnie odświeża i oczyszcza jamę ustną. Żucie skórki z cytryny również pomaga w pozbyciu się gromadzących się w ustach  bakterii. Cytrynę możesz zastąpić grejpfrutem lub pomarańczą.

#4. Herbata. Zielona i czarna herbata zawierają przeciwutleniacze i inne składniki, które mogą zredukować namnażanie się bakterii w jamie ustnej. Co więcej, herbata gasi pragnienie, co zapobiega wysuszeniu się gardła. Wypróbuj również herbatę miętową, która równie skutecznie odświeża oddech.

#5. Natka pietruszki. Za nieświeży oddech odpowiadają głównie lotne związki siarki. Żucie natki pietruszki zanurzonej w occie usuwa mikroorganizmy z jamy ustnej.

Czytaj dalej:

1 KOMENTARZ

  1. NIE PIJCIE OCTU! Zamiast sobie pomóc, tylko sobie zaszkodzicie. Jest bardzo szkodliwy dla organizmu. Lepiej wypróbować bezpieczniejsze metody.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here