Przykry zapach z ust może spędzać sen z powiek wielu z nas. Zobacz nasze skuteczne, domowe sposoby na pozbycie się tego problemu!

#1. Zadbaj o zęby. Najczęściej przyczyną nieświeżego oddechu jest nieodpowiednia higiena zębów. Staraj się myć zęby po każdym posiłku i minimum raz dziennie używaj nici dentystycznej. Podczas mycia zębów, szczotkuj również język oraz podniebienie.

#2. Soda oczyszczona. Płukanka z łyżeczką sody wymieszanej w filiżance wody, działa bakteriobójczo i przywraca odpowiedni poziom pH w jamie ustnej.

#3. Cytryna. Sok z cytryny rozpuszczony w ciepłej wodzie, świetnie odświeża i oczyszcza jamę ustną. Żucie skórki z cytryny również pomaga w pozbyciu się gromadzących się w ustach  bakterii. Cytrynę możesz zastąpić grejpfrutem lub pomarańczą.

#4. Herbata. Zielona i czarna herbata zawierają przeciwutleniacze i inne składniki, które mogą zredukować namnażanie się bakterii w jamie ustnej. Co więcej, herbata gasi pragnienie, co zapobiega wysuszeniu się gardła. Wypróbuj również herbatę miętową, która równie skutecznie odświeża oddech.

#5. Natka pietruszki. Za nieświeży oddech odpowiadają głównie lotne związki siarki. Żucie natki pietruszki zanurzonej w occie usuwa mikroorganizmy z jamy ustnej.

Czytaj dalej:

1 KOMENTARZ

  1. NIE PIJCIE OCTU! Zamiast sobie pomóc, tylko sobie zaszkodzicie. Jest bardzo szkodliwy dla organizmu. Lepiej wypróbować bezpieczniejsze metody.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Wpisz tutaj swoje imię