Domowy sposób na depilację
Źródła: https://favim.com/image/6028204 || https://favim.com/image/4179058 || https://favim.com/image/3269367

Szukasz domowego sposobu na pozbycie się niechcianych włosków? W takim razie ten wpis jest właśnie dla Ciebie!

Lato zbliża się wielkimi krokami, dni robią się coraz cieplejsze, a my coraz częściej odsłaniamy nogi i pachy oraz okolice bikini (np. nad jeziorem). Większość z nas używa maszynek, które jednak potrafią podrażnić skórę i przyczyniają się do występowania stanów zapalnych. Można tego uniknąć dzięki prostej metodzie, która bezboleśnie osłabia włoski. Szczegóły znajdziesz poniżej!

Domowy sposób na depilację. Wystarczy 1 składnik!

Chemia zawarta jest już niemal wszędzie, dlatego warto testować kosmetyki, które są jej pozbawione. W tym wpisie przedstawiamy banalny przepis na mieszankę, która bezboleśnie osłabia włoski. Składniki do jej przygotowania masz w domu.

Mieszanka z sody oczyszczonej to metoda depilacji, którą będzie odpowiednia dla osób, które nie mają wrażliwej skóry. Przed pierwszym użyciem warto przeprowadzić próbę uczuleniową na niewielkim fragmencie skóry.

Jak wykonać mieszankę z sody oczyszczonej?

Do przygotowania mieszanki będziesz potrzebować 1 łyżkę sody oczyszczonej oraz 250 ml wody. Zagotuj wodę i odstaw, aby nieco przestygła. Do ciepłej wody dodaj 1 łyżkę sody oczyszczonej i dokładnie wymieszaj. Za pomocą płatka kosmetycznego przemyj miejsca, z których chcesz się pozbyć owłosienia. Uważaj, aby mieszanka nie dostała się do okolic intymnych oraz do ran. Trzymaj roztwór przez około 1 godzinę, a następnie zmyj go letnią wodą.

Mieszankę należy stosować codziennie, przez około 5-7 dni. W zależności od kondycji włosów efekty mogą być widoczne po kilku lub nawet kilkunastu dniach.

Uwaga! Jeżeli po nałożeniu mieszanki zaczniesz odczuwać pieczenie, swędzenie albo szczypanie, natychmiast przemyj skórę letnią wodą, z dodatkiem delikatnego płynu myjącego (np. żelu do higieny intymnej lub dla dzieci).

Czytaj także: Czym zastąpić piankę do golenia?

Domowy sposób na depilację
Źródło: https://favim.com/image/3269367

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj