mleczko pszczele zastosowanie
Zdjęcie autorstwa Thijs van der Weide z Pexels

W tym wpisie znajdziesz najważniejsze informacje na temat drogocennego składnika, używanego w kosmetyce, jakim jest mleczko pszczele.

Mleczko pszczele jest wytwarzane przez pszczoły, które karmią nim swoje młode przez pierwsze dni ich życia. W medycynie i kosmetyce jest ono znane bardzo długo, ponieważ dostarcza organizmowi wiele niezbędnych składników. W tym wpisie znajdziesz najważniejsze informacje na jego temat.

Drogocenny składnik – MLECZKO PSZCZELE

Co to jest mleczko pszczele?

Według ekspertów jest to naturalny produkt, o jednym z najsilniejszych działań leczniczych na świecie. Zdecydowanie poprawia ogólny stan organizmu, zwiększa wydajność naszej pracy, wzmacnia pamięć oraz bardzo korzystnie wpływa na nasz sen.

Mleczko pszczele, nazywane również mlekiem pszczół, ma kolor masła oraz bardzo zbliżoną do niego konsystencję. Mleczko jest bardzo bogate we właściwości: antybakteryjne, przeciwgrzybicze i (bardzo ważne w czasach pandemii) antywirusowe.

Z czego składa się mleczko pszczele?

Składa się ono w głównej mierze z wody, a także białek, cukrów, lipidów, kwasów organicznych, soli mineralnych oraz wielu witamin. Mleczko bogate jest także w miedź, cynk oraz krzem.

Ile kosztuje mleczko pszczele?

Ceny mleczka bardzo mocno się różnią, ale przeciętnie zaczynają się od 30 złotych za około 20 gram produktu. Szacunkowo 20 gram produktu wystarcza na okres 21 dni.

Jakie ma właściwości tzw. mleko pszczół?

Odnowa tkanek to jedna z najbardziej docenianych właściwości mleczka pszczelego. Regeneruje organizm po chorobach, takich jak np. Anoreksja. Leczenie nim jest skuteczne w chorobach krtani. Mleczko pszczele zwiększa też odporność.

Czy mleczko pszczele ma jakieś zastosowanie w lecznictwie?

Oczywiście, że tak! Mleczko pszczele znalazło również zastosowanie w dermatologii. Bardzo pomocne jest wtedy, gdy prowadzisz walkę z łojotokiem. Idealne jest również kiedy masz cerę tłustą, ponieważ działa tonizująco.

Czytaj także: Co daje płukanie ust olejem kokosowym?

mleczko pszczele zastosowanie
Pexels

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj