Europejskie hity kinowe

Przedstawiamy drugą część europejskich filmów, które naszym zdaniem warto zobaczyć.

W drugiej części naszego zestawienia możecie poznać przykłady filmu dokumentalnego, dramatu oraz komedii romantycznej.

Europejskie hity kinowe CZĘŚĆ 2

4. „Sól ziemi” (2014) – francusko – brazylijsko – włoski film dokumentalny, przedstawiający życie i twórczość fotografa, Sebastião Salgado. Brazylijczyk przez 40 lat podróżował po świecie, dokumentując ludzkość za pomocą fotografii czarno – białej, w okresie dramatycznych zmian. W filmie wykorzystano liczne fotografie głównego bohatera. Współreżyserem jest syn fotografa. Produkcja zdobyła w 2015 roku Cezara za najlepszy film dokumentalny.

5. „Już za tobą tęsknię” (2015) – brytyjski dramat, opowiadający o niezwykłej przyjaźni dwóch kobiet, która rozpoczęła się w dzieciństwie i mimo upływu lat oraz przeciwności losu, nadal trwa. Pewnego dnia Milly, żona i matka, dowiaduje się, że ma guza piersi. W tym samym czasie Jessy pragnie zajść w ciążę. Tylko terapia hormonalna może jej pomoc. Film inspirowany sztuką radiową „Goodbye”, autorstwa Morwenny Banks.

6. „Wykrętasy” (2011) – rosyjska komedia romantyczna, dotycząca historii młodego mężczyzny. Główny bohater mieszka i pracuje na prowincji, ale chce zmienić swoje życie i zostać się pisarzem. Aby tego dokonać, wybiera się do odległej Moskwy. Tam spotyka miłość swojego życia. Młodzi planują ślub i wspólne życie. Na krótko przed ceremonią mężczyzna wraca do rodzinnej miejscowości, aby pozamykać wszystkie sprawy. Wpada jednakże w szereg „sytuacji bez wyjścia” i aby wrócić do ukochanej, musi spełnić kilka warunków.

Polecamy: Europejskie hity kinowe CZĘŚĆ 1

Źródło zdjęć: Pinterest

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Wpisz tutaj swoje imię