Europejskie hity kinowe
Źródło: Pinterest

Przedstawiamy drugą część europejskich filmów, które naszym zdaniem warto zobaczyć.

W drugiej części naszego zestawienia możecie poznać przykłady filmu dokumentalnego, dramatu oraz komedii romantycznej.

Europejskie hity kinowe CZĘŚĆ 2

4. ?Sól ziemi” (2014) ? francusko ? brazylijsko ? włoski film dokumentalny, przedstawiający życie i twórczość fotografa, Sebasti?o Salgado. Brazylijczyk przez 40 lat podróżował po świecie, dokumentując ludzkość za pomocą fotografii czarno ? białej, w okresie dramatycznych zmian. W filmie wykorzystano liczne fotografie głównego bohatera. Współreżyserem jest syn fotografa. Produkcja zdobyła w 2015 roku Cezara za najlepszy film dokumentalny.

5. ?Już za tobą tęsknię” (2015) ? brytyjski dramat, opowiadający o niezwykłej przyjaźni dwóch kobiet, która rozpoczęła się w dzieciństwie i mimo upływu lat oraz przeciwności losu, nadal trwa. Pewnego dnia Milly, żona i matka, dowiaduje się, że ma guza piersi. W tym samym czasie Jessy pragnie zajść w ciążę. Tylko terapia hormonalna może jej pomoc. Film inspirowany sztuką radiową ?Goodbye?, autorstwa Morwenny Banks.

6. ?Wykrętasy” (2011) ? rosyjska komedia romantyczna, dotycząca historii młodego mężczyzny. Główny bohater mieszka i pracuje na prowincji, ale chce zmienić swoje życie i zostać się pisarzem. Aby tego dokonać, wybiera się do odległej Moskwy. Tam spotyka miłość swojego życia. Młodzi planują ślub i wspólne życie. Na krótko przed ceremonią mężczyzna wraca do rodzinnej miejscowości, aby pozamykać wszystkie sprawy. Wpada jednakże w szereg ?sytuacji bez wyjścia” i aby wrócić do ukochanej, musi spełnić kilka warunków.

Polecamy: Europejskie hity kinowe CZĘŚĆ 1

Źródło zdjęć: Pinterest

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj