Europejskie hity kinowe
Źródło: Pinterest

W dzisiejszym wpisie dotyczącym europejskich hitów kinowych proponujemy: dramat wojenny, komedię romantyczną oraz dramat.


Okres ferii zimowych oraz weekendy sprzyjają temu, aby obejrzeć chociaż jedną ekranizację. Dlatego też zachęcamy do skorzystania z naszych propozycji.

Europejskie hity kinowe CZĘŚĆ 3

7. ?Pianista” (2002) ? dramat wojenny wyprodukowany w koprodukcji francusko ? niemiecko ? polsko ? brytyjskiej, przedstawiający życie znakomitego pianisty i kompozytora, Władysława Szpilmana, który był Żydem. Akcja filmu rozpoczyna się we wrześniu 1939 roku, kiedy to ludność żydowska zaczyna być prześladowana, a w późniejszym czasie zamknięta w gettcie. Scenariusz powstał na podstawie książki. Produkcja zdobyła trzy Oskary w kategoriach najlepszy reżyser, najlepszy scenariusz adaptowany oraz najlepszy aktor pierwszoplanowy.

8. ?Wyszłam za mąż, zaraz wracam” (2012) ? francuska komedia romantyczna przedstawiająca losy dentystki, Isabelle, związanej z mężczyzną, który nalega na ślub. Wszystko byłoby w porządku, gdyby nie to, że nad jej rodziną ciąży klątwa mówiąca o tym, że pierwsze małżeństwo kobiety będzie skazane na porażkę. Dopiero w drugim będzie mogła zaznać prawdziwego szczęścia. Główna bohaterka postanawia oszukać przeznaczenie i wziąć ślub oraz natychmiastowy rozwód z kimś przypadkowym. Czy będzie to plan doskonały? Tego można się dowiedzieć, tylko oglądając ten film.

9. ?Zimna wojna” (2018) ? polski dramat w reżyserii Pawła Pawlikowskiego, wyprodukowany we współpracy z Francją oraz Wielką Brytanią. Akcja filmu dotyczy wielkiej i trudnej miłości młodej tancerki oraz pianisty. Oboje przeżywają wiele momentów, w których potrafią się porozumieć. Jednakże rzeczywistość weryfikuje ich uczucia i emocje. Zdjęcia do ekranizacji rozpoczęły się w listopadzie 2016 roku. Produkcja została nagrodzona Europejską Nagrodą Filmową w kategorii najlepszy europejski film. 

Polecamy: Europejskie hity kinowe CZĘŚĆ 2

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj