Chciałabyś chudnąć i potrzebujesz wsparcia? W tym wpisie znajdziesz aplikacje, które ułatwią Ci zadanie.

Marzysz o szczupłej sylwetce, ale brak Ci motywacji? A może ćwiczysz, ale masz problemy z utrzymaniem diety? Mamy dla Ciebie świetne rozwiązanie! Jedyne czego potrzebujesz to smartfon z dostępem do Internetu. Od teraz będziesz mogła dokładnie kontrolować swój jadłospis, ćwiczenia oraz ich efekty. Wystarczy, że pobierzesz którąś z tych darmowych aplikacji na swój telefon.

Fit aplikacje, które ułatwią Ci odchudzanie

Dzięki tym aplikacjom będziesz mogła bez problemu kontrolować ilość spożytych kalorii w ciągu dnia, a także sprawdzić ile schudłaś oraz jak efektywne są wykonywane przez Ciebie ćwiczenia. Efekty, które zobaczysz po krótkim czasie takiej samokontroli, zmotywują Cię do dalszego działania! Koniecznie przetestuj te aplikacje i wybierz idealną dla Ciebie.

#1. FatSecret. To aplikacja stworzona po to, aby liczyć kalorie oraz monitorować dietę. Możemy ustawić limit dzienny kalorii, w zależności od tego, jaki tryb życia prowadzimy i jaki cel chcemy osiągnąć. Dodatkowo możemy zapisywać ćwiczenia wykonane w danym dniu, a aplikacja automatycznie oblicza nasz bilans netto.

#2. Fitatu. Ta aplikacja działa na podobnej zasadzie, co FatSecret. Tutaj również możesz ustalić sobie cel i kontrolować postępy. Bogata baza produktów sprawia, że uzupełnianie diety nie stanowi żadnego problemu (można też oczywiście dodawać swoje potrawy, podobnie jak w przypadku poprzedniej aplikacji). Dodatkowym plusem jest wyraźny podział na makroskładniki (białka, tłuszcze, węglowodany), jakie powinniśmy spożywać w ciągu dnia.

Fit aplikacje, które ułatwią Ci odchudzanie

#3. Endomondo. Dzięki tej aplikacji możemy dokładnie śledzić efekty naszych treningów. Znajdziemy tam informacje o spalonych kaloriach, ale również dokładnej ilości przebytych kilometrów, prędkości, a nawet utracie wody.

#4. 7 weeks. Aplikacja przyda się wszystkim tym, którzy chcą wytrwać w swoich postanowieniach (np. nie jeść słodyczy, codziennie trenować, pić 2 litry wody dziennie, jeść 5 posiłków dziennie, itp). Każdego dnia, kiedy udało nam się coś osiągnąć, stawiamy na dacie krzyżyk.

Znacie więcej fit aplikacji, które ułatwiają odchudzanie? Piszcie w komentarzach!

Źródło zdjęć: Picjumbo

4 KOMENTARZE

  1. Moim zdaniem Fitatu w korzystaniu jest dużo mniej czasochłonne niż FatSecret i ten piękny minimalistyczny design!

  2. Znam FatSecret i naprawdę polecam tego typu aplikacje. Dzięki niej schudłam tyle ile chciałam, bo miałam taki jakby limit, coś co mnie pilnuje w moich postanowieniach. Polecam! 🙂

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj