W tym wpisie znajdziesz 3 miejsca idealne na ferie zimowe.

Nie musisz jechać do popularnego kurortu narciarskiego, żeby dobrze się bawić. Zwróć uwagę na mniej znane miejsca, ale równie atrakcyjne oraz malownicze. Gdzie warto pojechać na ferie? Przekonaj się!

Gdzie pojechać na ferie?

#1. Szklarska Poręba

Nie mogliśmy nie rozpocząć naszego zestawienia od Szklarskiej Poręby, która emanuje gościnnością i rodzinną atmosferą. Ta górska miejscowość słynie z Biegu Piastów, gdzie co roku startuje kilka tysięcy narciarzy z całego świata. Panują tutaj niesamowite warunki do uprawiania narciarstwa biegowego – przez ponad 100 dni w roku leży tu śnieg! Dla zainteresowanych historią okolicy polecamy odwiedzić park historyczno-kulturowy oraz Osadę Poszukiwaczy Skarbów. Natomiast dla zafascynowanych naturą i górskimi wędrówkami obowiązkowym punktem jest Wąwóz Szklarka.

#2. Tylicz

Zaledwie 6 km dzieli Tylicz od Krynicy-Zdroju. Każdy znajdzie tutaj coś dla siebie – narciarze – stoki i trasy biegowe, podróżnicy – ciekawe miejsca z historią. Warto skorzystać z Farmy Lama, gdzie można udoskonalić umiejętności w jeździe konnej. Tylicka stacja narciarska jest idealna dla początkujących. Trasy co prawda należą do jednych z łatwiejszych, ale nawet bardziej zaawansowani narciarze nie będą się na niej nudzić. Co najważniejsze, stoki nie są zatłoczone, bo mało turystów odkryło to miejsce, ale zdecydowanie warto!

#3. Wieżyca

Pomorzanie doczekali się na swojej ziemi zadbanego Ośrodka Narciarskiego. Stoki są dobrze przygotowane, narciarze znajdują tutaj wszystko, czego potrzebują. W wolnej chwili warto odwiedzić znajdujące się w okolicy Muzeum Ciesielnictwa oraz Muzeum Hymnu Narodowego w Będominie.

Czytaj także: Co robić w ferie zimowe?

Gdzie pojechać na ferie?

Źródło zdjęć: http://pl.pinterest.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj