Gry planszowe i karciane
Obraz Peggy Choucair z Pixabay

W tym wpisie przedstawimy Ci kilka propozycji planszówek, dzięki którym zabijesz nudę podczas kwarantanny.

Gry planszowe są często niedoceniane przez młodych ludzi, mimo ich licznych zalet. Po pierwsze mamy okazję spędzić czas z rodziną i oderwać się od telefonów. Po drugie rozwijamy nasz mózg, trenujemy spostrzegawczość, logiczne myślenie i spryt. Ponadto świetnie sprawdzą się jako rozrywka podczas kwarantanny. W tym wpisie przedstawiamy Wam 5 polecanych przez nas gier planszowych i karcianych.

Ciekawe gry planszowe i karciane na kwarantannę

#1. Sabotażysta

Jest to tania i szybka gra karciana, która świetnie nadaje się na rodzinne spotkanie, ale też imprezę ze znajomymi, gdyż może w nią grać aż 10 osób. Gracze wcielają się w rolę kopaczy poszukujących bryłek złota w tunelach lub w sabotażystów, którzy na każdym kroku utrudniają pracę kopaczom. Członkowie obu grup powinni wspierać się wzajemnie, kiedy już odkryją, kto jest po ich stronie. Drużyna kopaczy wygrywa, kiedy odnajdą złoto, a sabotażyści, gdy przeciwna drużyna przegra, czyli w momencie, gdy zabraknie kart.

Źródło: https://www.rebel.pl/product.php/1,1203/9004/Sabotazysta.html

#2. Wsiąść do pociągu

Taktyczna i strategiczna gra, polegająca na zbudowaniu najdłuższych i licznych połączeń kolejowych. Gracze rozpoczynają grę z kartami misji, wagonów i olbrzymią ilością możliwości. W swojej turze zawodnik decyduje, czy chce zbudować jakieś połączenie na planszy, dobrać karty, kolejne misje, czy postawić dworzec. Gra jest łatwa do zrozumienia, a przy tym zapewnia długie godziny świetnej zabawy.

Źródło: https://uwookiego.pl/produkt/wsiasc-do-pociagu-europa

#3. Osadnicy z Catanu

Jest to bardzo znana gra familijna, która zaciekawi prawie każdego. Gracze muszą strategiczne dysponować swoimi zasobami. Do dyspozycji mają m.in glinę, drewno, zboże itp. Każdy gracz zakłada kolonię i ją rozbudowuje, gdyż może dzięki temu zdobyć dostępne dobra naturalne, które są potrzebne przy tworzeniu dróg i osad.

Źródło: https://www.rebel.pl/product.php/1,606/21712/Osadnicy-z-Catanu-nowa-edycja.html

#4. Dixit

Jest to gra, która z pewnością rozwija wyobraźnię. Każdy gracz w swojej turze staje się bajarzem. Wybiera spośród swoich 6 obrazków jeden i wymyśla do niego skojarzenie. Następnie pozostali gracze wybierają spośród swoich kart taką, która ich zdaniem najlepiej pasuje do hasła bajarza i kładą zakrytą na stole. Bajarz tasuje karty, łącznie ze swoją i układa je na stole, odkrywając. Gracze (poza bajarzem) w tajemnicy głosują, która karta jest tą kartą, do której bajarz wymyślał skojarzenie. Kiedy wszyscy dokonają wyboru, rozpoczyna się przyznawanie punktów.

Źrodło: https://www.rebel.pl/product.php/1,606/16721/Dixit.html

#5. Carcassonne

Jest to łatwa gra, która dodatkowo posiada kilka rozszerzeń, co jeszcze bardziej ją uatrakcyjnia. Świetnie sprawdzi się na spotkaniu z rodziną czy z przyjaciółmi. Gracze wyciągają elementy planszy i kładą na stole. Gra polega na stworzeniu licznych zamków, ogromnych łąk i ciągnących się rzek. Gdy stworzysz nowy obiekt, możesz przejąć nad nim kontrolę. Wygrywa osoba z największą ilością punktów

Źródło: https://www.rebel.pl/product.php/1,606/2225/Carcassonne-druga-edycja-polska.html

Polecamy: 3 książki na pandemię CZĘŚĆ #1

Gry planszowe i karciane
Obraz Peggy Choucair z Pixabay

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj