gry
gry

W tym wpisie polecamy kilka gier, w które możesz zagrać wraz ze swoimi przyjaciółmi.

Nie masz pomysłu, jak spędzić wspólny czas ze swoimi przyjaciółmi? W tym wpisie przychodzimy do Ciebie z pomocą i przedstawiamy kilka propozycji, które z pewnością przypadną Wam do gustu.

Gry, w które możesz zagrać z przyjaciółmi

#1. Gry planszowe

  • Monopoly – ta popularna gra świetnie sprawdza się podczas spotkań towarzyskich. Jej celem jest zakup nieruchomości oraz jak najszybsze wzbogacenie się. Są różne rodzaje tej gry, na przykład: Monopoly City, Monopoly Polska, Monopoly Warszawa Dwudziestolecie Międzywojenne, Monopoly Fortnite czy Monopoly Skoki narciarskie. Z pewnością znajdziecie wersję odpowiednią dla siebie.
  • Dixit – to gra, która jest przeznaczona dla większej liczy osób. Polega ona na wymyślaniu i odgadywaniu skojarzeń do wieloznacznych kart. W każdej rundzie jedna z osób wybiera dowolną kartę z ręki i podaje hasło, które jej zdaniem odzwierciedla obrazek. Może to być pojedyncze słowo, całe zdanie, cytat albo fragment piosenki bądź filmu. Kolejne osoby wybierają spośród swoich kart po jednej pasującej do słów, a następnie wszystkie obrazki są tasowane. Zadaniem graczy jest odgadnięcie, który obrazek był tym pierwszym. Jako dodatki można dokupować karty dotyczące takich kategorii jak: marzenia, wspomnienia, wizje czy harmonia.

#2. Gry strategiczne lub zręcznościowe

  • Jenga – polega na przekładaniu drewnianych elementów, w taki sposób, aby nie zburzyć utworzonej z klocków wieży.
  • Statki – aby wygrać, musisz jak najszybciej zatopić statki przeciwnika. Ta gram jest przeznaczona dla 2 osób (albo dwóch drużyn).
  • Szachy/warcaby – tutaj liczą się myślenie, strategia oraz taktyka. Celem jest pokonanie przeciwnika i zdobycie wszystkich jego pionków.
  • Chińczyk – to gra, która rozwija spostrzegawczość i umiejętność zgodnego współzawodnictwa. Wygrywa ten, który jako pierwszy okrąży swoimi pionkami planszę i wróci do ,,bazy”.

#3. Gry karciane

  • Uno – do tej gry wymagana jest specjalna talia karta. Celem jest jak najszybsze pozbycie się wszystkich swoich kart, poprzez dopasowanie ich do tych, które są rozłożone na stole.
  • Dureń – tutaj również celem zawodników jest pozbycie się swoich kart, a tytułowym ,,durniem” zostaje ten, któremu się to nie uda. Do tej gry wykorzystuje się standardowy zestaw kart.
  • Tysiąc – zwycięzcą zostaje osoba, która dzięki sumie punktów zdobytych w poszczególnych rozdaniach, jako pierwsza zdobędzie co najmniej 1000 punktów.

W jakie gry najczęściej grasz ze swoimi przyjaciółmi? Daj nam znać w komentarzu!

Czytaj także: Dlaczego chłopcy lubią grać w gry?

Gry planszowe i karciane
Obraz Peggy Choucair z Pixabay

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj