Harcerstwo
Źródło: Weheartit

Uważasz, że harcerstwo to tylko bieganie po lesie w śmiesznym mundurku? Czytaj dalej, a przekonasz się, że to nieprawda.

Pewnie niektóre z Was zastanawiały się czasem, czy nie wstąpić do harcerskich szeregów. Jednak często spotykamy się z określeniami, że harcerstwo to wiocha, wstyd i zwykłe bieganie po lesie. Przekonajcie się, że to nieprawda!

Harcerstwo – totalny obciach? A może wręcz przeciwnie!

Po pierwsze: harcerstwo daje możliwość spotkania naprawdę „fajowych” osób, z którymi można pośmiać się ze wszystkiego i zrobić kilka fajnych rzeczy. Tu (czyli w harcerstwie) możecie zawrzeć przyjaźnie i znajomości na długie lata.

Po drugie: harcerstwo uczy samodzielności. Ile razy miałaś okazję zbudować sobie własne łóżko z drewna lub przetrwać całe dwa tygodnie w lesie, bez komfortowej toalety i pryszniców? Część z Was stwierdzi, że to przecież nie higieniczne i bla, bla, bla… Harcerki pewnie stwierdzą, że takie odłączenie się od normalności jest naprawdę świetną sprawą!

Po trzecie: harcerstwo uczy patriotyzmu i pomocy innym. Masz ochotę pospać dłużej w weekend, a tu akurat drużynowy wymyślił akcję sprzątającą las… Nie brzmi ciekawie, co? Ale pomyśl,  że zapewne, gdyby nikt Ci nie nakazał wstać i iść sprzątać Planetę Ziemię, nie zrobiłabyś tego. A tak, masz okazję pomóc środowisku. Poza tym, po wstaniu z łóżka. wcale nie jest tak źle… 🙂

Harcerstwo - totalny obciach? A może wręcz przeciwnie!
Źródło: Weheartit

Po czwarte: harcerstwo daje okazję to obycia się w świecie. Międzynarodowe zloty są pełne ludzi z całego świata. Kiedy miałaś okazję poznać osoby z Libii, Izraela lub RPA? Zloty zwane Jamboree umożliwiają spotkanie wielu kolorowych osób (i dosłownie i w przenośni).

Po piąte: harcerstwo pomaga poprawić sprawność fizyczną i zrobić rzeczy, których nie mieliśmy dotąd okazji. Kąpiel w rzece w październiku i czołganie się po polach oraz skoki przez rowy? To świetna przygoda! A przy okazji niezła okazja do ruchu na świeżym powietrzu i spaleniu zbędnych kalorii.

A więc nie trać czasu i jak to mówi pewna nasza harcerska piosenka „Załóż mundur i przypnij lilijkę, czapkę na bakier włóż, w szeregu stań wśród harcerzy i razem z nami w świat rusz!” 

CZUWAJ!

Źródło zdjęć: http://weheartit.com

6 KOMENTARZE

  1. Harcerstwo to moja pasja, najlepsze, co mnie w życiu spotkało. Poznałam tu wiele ciekawych ludzi, a na obozach nie można zaznać nudy 🙂

  2. Harcerstwo to coś cudownego, tutaj poznałam tych prawdziwych przyjaciół i przeżyłam niesamowite przygody. A obozy, mimo braku internetu, są najlepsze na świecie. ZHR?!

  3. Harcerstwo to najlepsze co mogło mnie w życiu spotkać, aktualnie jestem przyboczna i jeżdżę jako kadra z dziećmi w wieku 6-10. Ale byłam na 3 super obozach i było warto. Także harcerstwo to nie obciach tylko zaszczyt.

  4. Byłam Harcerką przez 4 lata 🙂 Polecam! Musiałam zrezygnować przez przeprowadzkę do Niemczech, a tam nie ma Harcerstwa niestety 🙁
    Czuwaj!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj