Przeczytaj drugą część naszego wpisu ze wskazówkami, jak osiągnąć idealne brwi!

Brwi to niezwykle ważny element kobiecego wizerunku. Podkreślają oczy i modelują kształt twarzy, a nawet niewielka ich modyfikacja, może mieć duży wpływ na nasz wygląd. Niestety, nie każdy jest z natury obdarzony pięknymi brwiami, dlatego czasami trzeba im lekko dopomóc. Z pomocą śpieszą specjalne kosmetyki, których na szczęście mamy na rynku coraz więcej. Jeśli trochę się gubisz w gąszczu możliwości, to przede wszystkim powinnaś zastanowić się, czego tak właściwie oczekujesz od produktów do brwi.

Dzięki specjalnym cieniom, które ostatnio bardzo zyskały na popularności, możemy nakreślić pożądany kontur brwi. Wypełniając środkową część brwi cieniami, mamy możliwość stopniowego nadawania koloru, aż do zadowalającego efektu. W związku z tym jest to jedna z najbezpieczniejszych form stylizacji, odpowiednia dla mało wprawionych nastolatek. Dodatkowo kosmetyki te dostępne są w wyjątkowo bogatej palecie odcieni, co pozwala każdej z nas dobrać odpowiedni kolor. Jeśli wciąż masz problem ze znalezieniem odpowiedniej barwy, możesz kupić kilka cieni i wymieszać je ze sobą w odpowiednich proporcjach. Cienie do brwi to produkt stworzony dla osób, które chcą jedynie delikatnie je podkreślić.

Drugą opcją na uzupełnienie i nadanie odpowiednich kształtów brwiom jest kredka czy ołówek do brwi. Z pozoru wydaje się to prosty sposób, jednak pozory czasem mylą. Nieumiejętne stosowanie tego kosmetyku prowadzi wręcz do karykaturalnego wyglądu. Linia i wypełnienie powinny być subtelnie. Na rynku można znaleźć kredki z witaminami czy olejkami odżywiającymi brwi, co pozwala dbać o nie przez cały czas. Pamiętaj, że lepiej nałożyć mniej kosmetyku i ewentualnie później coś dorysować, niż od razu nałożyć zbyt dużo.

Dla posiadaczek gęstych, niesfornych i ciężkich do okiełznania brwi też mamy pewną propozycję. Na rynku można znaleźć wosk czy żel do brwi. Znajdziemy je zarówno bezbarwne, jak i w różnych odcieniach. Pozwalają one delikatnie wzmocnić nasz naturalny kolor oraz dzięki odpowiednim składnikom, odpowiednio ukierunkować i skutecznie je utrwalić. Aby preparat dobrze się sprawdził, należy pamiętać o nakładaniu niewielkiej ilości produktu.

Codzienne malowanie brwi może być dla niektórych nieco uciążliwe, dlatego dla leniuszków też mamy rozwiązanie. W salonach kosmetycznych lub w domu za pomocą poradników, (których w Internecie jest całkiem sporo), można zrobić hennę, która dobrze wykonana utrzyma się nawet do kilku tygodni.

Jeżeli marzysz, aby Twoje brwi były jeszcze bardziej dopracowane i widoczne, to poniżej łuku brwiowego nałóż odrobinę korektora z rozświetlaczem, aby podnieść optycznie brew i nieco bardziej otworzyć oko.

Unikaj CZARNYCH kosmetyków, ponieważ wyglądają one dość nienaturalnie, nawet u brunetek. Może to poskutkować zepsuciem całego makijażu.

Warto na sam koniec przeczesać brwi specjalna szczoteczką, aby dodatkowo zadbać o ich odpowiedni kształt i ułożenie.

Mamy nadzieję, że te kilka porad zawartych w dwóch częściach Ci się spodoba. A jeśli masz jeszcze jakieś sprawdzone sposoby, możesz podzielić się nimi w komentarzu 🙂

Czytaj także: Idealne brwi część #1

Źródło zdjęć: Pinterest

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here