Idealny manicure

Sprawdź, jak zrobić idealny manicure krok po kroku.

Zadbane dłonie są naszą wizytówką, dlatego oprócz nawilżenia skóry należy zadbać o odpowiedni wygląd paznokci. W tym wpisie podpowiemy Ci jak zrobić idealny manicure krok po kroku.

Potrzebujesz:

  • Drewniany patyczek;
  • Pilnik (najlepiej papierowy);
  • Bazę lub odżywkę;
  • Oliwkę (opcjonalnie);
  • Wybrany lakier

Idealny manicure krok po kroku

Zacznij od zmiękczenia skórek wokół paznokci. Istnieją specjalnie do tego przeznaczone preparaty, ale równie dobrze możesz po prostu namoczyć dłonie w ciepłej wodzie. Ułatwi to odsunięcie skórek przy pomocy drewnianego patyczka. Możesz je też obciąć, ale łatwo tutaj o skaleczenie, więc trzeba uważać.

Kolejny krokiem będzie opiłowanie paznokci do pożądanej długości oraz kształtu. Najlepszy będzie do tego papierowy pilnik, który jest delikatniejszy dla płytki. Pamiętaj też, aby piłować paznokcie tylko w jedną stronę, aby ich nie rozdwoić.

Kiedy Twoje paznokcie będą miały odpowiednią długość oraz kształt, umyj i dokładnie osusz dłonie, aby pozbyć się pyłu z płytki.

Oliwkę możesz użyć, aby natłuścić obszar wokół paznokci. Zapobiegnie to przywieraniu lakieru w tych miejscach. Nie jest to jednak konieczne – wszelkie niedociągnięcia można zmyć przy pomocy patyczka namoczonego w zmywaczu.

Nałóż bazę lub odżywkę na paznokcie. Będą dzięki temu mocniejsze, a dodatkowo zabezpieczysz płytkę przed przebarwieniami, szczególnie jeśli zdecydowałaś się na lakier w ciemnym kolorze.

Pora na nałożenie właściwego lakieru na paznokcie. Najczęściej konieczne jest położenie 2 warstw, aby kolor był jednolity i całkowicie pokrył płytkę. Zacznij od przeciągnięcia pędzelkiem przez środek paznokcia, od nasady do końca, a następnie (gdy pierwsza warstwa lakieru już wyschnie) powtórz czynność po obu bokach.

Polecamy: 5 urodowych tipów, które musisz poznać!

Idealny manicureŹródło zdjęć: Pinterest

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj