Źródło: Pinterest

Czujesz, że Wasz związek nie ma już sensu ale nie wiesz jak mu o tym powiedzieć? Podpowiemy Ci!

Zakończenie związku to nigdy nie jest prosta decyzja. Zanim ją podejmiesz, zastanów się czy na pewno nie da się już nic zrobić. Być może ostatnio nie układa się między Wami, ale wystarczyłaby szczera rozmowa i przy odrobinie wysiłku mogłoby być jeszcze między Wami dobrze? Jeśli jesteś przekonana, że nic już Wam nie pomoże, sprawdź jak zerwać tak, by bolało jak najmniej.

Przygotuj się. Rozstania zawsze są trudne, szczególnie jeśli tylko jedna ze stron chce końca związku. Usiądź i zastanów się co chcesz powiedzieć. Możesz sobie nawet to wypisać na kartce, aby lepiej zapadło Ci w pamięć.

Spotkaj się z nim na żywo. Zrywanie przez Facebooka czy smsa to tchórzostwo. Twój chłopak zasłużył chociaż na tyle, żebyś rozstała się z nim podczas spotkania twarzą w twarz.

Szczerość to podstawa. Zamiast owijać w bawełnę, powiedz szczerze, że nie czujesz do niego już tego co wcześniej. Chłopak zasłużył na szczerość, a Ty sama poczujesz się znacznie lepiej z tym, że wyznałaś mu prawdę. Pamiętaj, że związek to nie cyrograf podpisany krwią, dlatego masz prawo się odkochać i zerwać. Tkwiąc w związku bez miłości ranisz nie tylko siebie, ale również chłopaka, który żyje w nieświadomości, a jego szczęście to kłamstwo.

Nie próbuj się usprawiedliwiać. W tym momencie nie ma znaczenia kto zawinił, kto popełnił błąd. Jeśli chłopak nie drąży tematu, nie dobijaj go jeszcze bardziej obwiniając, że powodem Twojego odkochania jest jego złe zachowanie.

Bądź stanowcza. Może się zdarzyć, że chłopak będzie próbował Cię skłonić do zmiany decyzji, jednak nie powinnaś mu na to pozwolić. Jeśli jesteś przekonana, że to koniec, próbowanie raz jeszcze nic nie da. Być może przez jakiś czas będzie dobrze, ale później znowu dojdziesz do takich samych wniosków, więc po co to przedłużać.

Postaw się na jego miejscu… i potraktuj go tak jak sama chciałabyś być potraktowana. Faceci też mają uczucia, dlatego całą rozmowę powinnaś przeprowadzić jak najdelikatniej. Zastanów się czego oczekiwałabyś od chłopaka w takiej sytuacji i sama się tak zachowaj wobec niego.

Skasuj jego numer z telefonu i z… pamięci! Podjęłaś taką decyzję, więc bądź konsekwentna i daj chłopakowi o Tobie zapomnieć.

Czego nie mówić?

,,Zostańmy przyjaciółmi”. To chyba najbardziej żenujący tekst, jaki można sobie wyobrazić. Oczywiście raz na milion przypadków zdarzają się takie sytuacje, że byli przyjaźnią się ze sobą. Jednak jeśli Twój chłopak nadal Cię kocha, możesz mieć pewność, że cały czas będzie żył nadzieją, że do siebie wrócicie, a Ty będziesz robić mu niepotrzebnie nadzieje.

,,Nie zasługuję na Ciebie”. Bardzo oklepany tekst i powinnaś wymyślić naprawdę lepszą wymówkę. Co zrobisz jeśli chłopak powie Ci, że to nieprawda i mimo to chce być z Tobą?

,,Na pewno znajdziesz lepszą ode mnie”. W tym momencie on chce tylko Ciebie i ma złamane serce, więc ostatnią rzeczą, o której myśli, jest inna dziewczyna, dlatego odpuść sobie takie teksty.

Co powiedzieć?

Spróbuj dowartościować swojego chłopaka. Życz mu jak najlepiej i powiedz, że wszystko się ułoży i jeszcze będzie szczęśliwy. Nie pokazuj radości z tego, że udało Ci się zakończyć Waszą relację.

Pamiętaj! Przez jakiś czas po rozstaniu możesz odczuwać uczucie pustki i smutek, a nawet tęsknotę! To normalne i musisz to przetrwać. Skup się na sobie, rozwijaj swoje pasje, spotykaj z przyjaciółmi, popraw relacje z rodziną. Daj sobie czas na to, aby dojrzeć do kolejnego związku.

Czytaj także: Dlaczego chłopcy nie mówią o problemach?

Źródło zdjęć: Pinterest

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj