Źródło: Pinterest

Chciałabyś być bardziej tolerancyjna? W tym wpisie podpowiemy Ci, jak to osiągnąć!

W dzisiejszych czasach wypada być tolerancyjnym, a osoby które nie akceptują odmienności innych, są szykanowane. Masz problem z przyjmowaniem tego, co Twoim zdaniem nie jest ?normalne”? W tym wpisie podpowiadamy, jak być bardziej tolerancyjnym.

Jak być bardziej tolerancyjnym?

#1. Zastanów się, dlaczego denerwuje Cię inność

Wszyscy różnimy się od siebie, więc tak naprawdę bycie nietolerancyjnym oznacza, że akceptujemy tylko samych siebie. Warto zastanowić się, z czego wynika nasza niechęć do innych. Może czujemy się w jakiś sposób zagrożeni? A może naszą opinię opieramy o stereotypy? Dopóki nie uświadomimy sobie, z czego wynikają nasze uczucia, ciężko będzie nam je zmienić.

#2. Postaw się na miejscu takiej osoby

Każdy z nas szuka aprobaty w swoim otoczeniu. Kiedy nie potrafisz zaakceptować kogoś, kto w Twojej opinii jest inny niż Ty, spróbuj postawić się na miejscu tej osoby. Czy byłoby Ci miło, gdyby to na Ciebie krzywo patrzono lub rzucano pod Twoim adresem niemiłe komentarze?

#3. Wyobraź sobie, że tu chodzi o kogoś z Twojej rodziny

Czasami łatwo jest mówić czy myśleć źle o osobie, która nic dla nas nie znaczy. Problem pojawia się w momencie, kiedy to ktoś z naszych bliskich musi mierzyć się z hejtem i brakiem tolerancji. Wtedy zaczynamy rozumieć, jak to jest i zmienia się nasz sposób myślenia o innych. Warto o tym pamiętać w sytuacji, kiedy mamy do kogoś problem.

Polecamy: Czy jesteś tolerancyjny? ? TEST

Źródło: Pinterest

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj