Jak być damą?

Marzysz o tym, aby ludzie lepiej Cię postrzegali? W tym wpisie podpowiemy Ci, jak być damą.

Bycie damą nie jest wcale takie trudne, jak mogłoby się wydawać. Wystarczy odrobina dobrych chęci i kilka drobiazgów, żeby ludzie zaczęli Cię lepiej postrzegać. Sprawdź, jakie cechy charakteryzują dobrze ułożoną dziewczynę.

Jak być damą?

1. Nie obgaduj innych ludzi – prawdziwa dama potrafi trzymać język za zębami. Nie interesuje się plotkami, dobrze mówi o innych i nie obraża nikogo. Empatia jest niezwykle ważna.

2. Myśl dobrze o wszystkich – to, jak postrzegamy innych, wiele o nas mówi. Należy szanować wszystkich, aby samemu być szanowanym. Jeśli będziesz uprzejma i miła, to inni będą Cię traktować tak samo.

3. Pomagaj potrzebującym –  jako nastolatki mamy mnóstwo możliwości, żeby komuś pomóc. Zorganizowanie zbiórki ubrań lub zabawek dla ubogich dzieci albo karmy i starych koców dla zwierząt, jest świetnym pomysłem. Szkolne koło wolontariatu może dużo zdziałać. Aktualnie popularne są akcje zbierania nakrętek. Możesz też zorganizować bufet, a zarobione pieniądze przeznaczyć na szczytny cel.

4. Uśmiechaj się do ludzi – uśmiech jest narzędziem, które może pomóc, pocieszyć, rozśmieszyć, zauroczyć lub zainteresować, a przy tym nic nas nie kosztuje. Bądź pogodna i dobra.

5. Mów pięknym językiem – wulgaryzmy w ustach dziewczyny brzmią strasznie. W emocjonujących sytuacjach zamiast przekleństw, możesz użyć łagodniejszych wyrażeń, np. o kurczaczki, psia kostka (więcej przykładów znajdziesz we wpisie: Zakazane i dozwolone przez Kościół przekleństwa).

6. Przebaczaj winy – bądź dojrzalszą stroną konfliktu i wyciągaj pierwsza rękę na zgodę. Będzie to dobrze o Tobie świadczyć. To mądrość i umiejętność stwarzania wokół siebie dobrej, pogodnej atmosfery sprawiają, że inni lepiej nas postrzegają.

7. Miej swoje pasje – dama nie musi (a wręcz nie powinna!) się nudzić. Możesz zaskakiwać innych swoimi umiejętnościami. Może dobrze strzelasz z łuku, rysujesz, piszesz, albo biegasz? Jeśli jeszcze nie odkryłaś swojej pasji to spróbuj to zrobić.

Polecamy: Co warto przeczytać w wakacje?

Jak być damą?

Źródło zdjęć: Favim

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj